بهترین جراح بینی

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • بهترین جراح بینی
 بهترین جراح بینی

چگونه می توان بهترین جراح بینی را انتخاب کرد؟ عمل جراحی بینی امروزه یکی از پر طرفدار ترین اعمال زیبایی محسوب می شود. اعمال جراحی زیبایی علاوه بر ایجاد زیبایی و حس مقبولیت در افراد، باعث تقویت اعتماد به نفس آنها می شود. عمل بینی در ظاهر روندی ساده دارد اما برای این که بهترین نتیجه از آن حاصل شود باید به خوبی تمام روند آن را درک نمود تا هم از نگرانی های افراد نسبت به این جراحی کاسته شود و هم از بروز عوارض احتمالی پیشگیری گردد. یکی از مهم ترین سوالاتی که برای هر متقاضی جراحی بینی به وجود می آید این است که  چگونه می‌توان بهترین جراح بینی را انتخاب کرد. بر همگان واضح است که تخصص و مهارت جراح تاثیر زیادی در نتیجه جراحی بینی دارد. بنا بر این یافتن بهترین جراح یکی از دغدغه های اصلی تمامی متقاضیان جراحی بینی است. در این مقاله قصد داریم چگونگی یافتن بهترین جراحی بینی را بررسی کنیم.

بهترین جراح بینی کیست ؟

می‌خواهیم یک پاسخ کلی و اجمالی برای این پرسش پیدا کنیم. معرفی بهترین جراح به ذکر یک نام ختم نمی شود بلکه می‌خواهیم ویژگی های یک جراح خوب را معرفی کنیم تا هر کس بتواند بر اساس آنها و به سادگی بهترین جراح بینی را  یافته و انتخاب نماید. بنابر این شایسته است که تا پایان این مقاله را به دقت مطالعه نمایید.

امروزه جراحی بینی شایع ترین عمل جراحی زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. رینوپلاستی بینی ، به منظور بهبود ایرادات ظاهری و در عین حال آسیب نرساندن به کارکرد طبیعی تنفسی و بویایی بینی و متناسب شدن فرم آن فرم آن با دیگر اجزای صورت انجام می‌گیرد. به دلیل داشتن تاثیرات مهم در ظاهر که پیش از این نام برده شد، باید این عمل جراحی را بدست یک متخصص سپرد.

عمل بینی از جهاتی یک تصمیم مهم و سرنوشت ساز می باشد. زیرا اگر درست و اصولی انجام نشود دو تاثیر منفی و مهم بر افراد د داشت. اولین تاثیر آن این است که زیبایی ظاهر فرد را تحت تاثیر منفی قرار داده و اعتماد به نفس وی را کاهش می دهد. از طرفی دیگر ممکن است کارکرد بویایی و مجرا های تنفسی بینی فرد نیز در حین انجام عمل آسیب دیده و برای همیشه از کار بیفتد.

بهترین جراح بینی کیست ؟

چند مورد از خصوصیات بهترین جراح بینی

به طور معمول بهترین متخصص جراح بینی باید تمام ویژگی های زیر را دارا باشد:

آشنایی با اصول زیبایی شناختی

جراحان کار بلد و ماهر پس از ارائه یک مشاوره کامل و حاوی اطلاعات مفید در زمینه جراحی، با استفاده از نرم افزار های شبیه ساز فرم بینی های مختلف را روی صورت فرد امتحان می‌کنند تا بهترین و متناسب ترین فرم بینی را پیدا کنند. جراحان متخصص و زبده می‌توانند با مهارت خود خواسته بیمار و استاندارد های زیبایی شناسی را تلفیق نموده و بهترین نتیجه را برای بیمار رقم بزنند. آگاهی از جدید ترین و به نوین ترین روش های جراحی و شیوه های تغییر فرم بینی با بیشترین میزان تناسب با اجزای صورت از مهارت های خاص بهترین جراح بینی می باشد. جراح بینی نتیجه حدودی و کلی اما نزدیک به واقعیت از نتیجه جراحی بینی را در اختیار بیمار قرار می دهد تا با آگاهی کامل و شناخت عمیق عمل زیبایی بینی را انجام دهد.  این جراحان معمولا تا یک حد کم و معقول سلیقه خود را نیز در جراحی دخالت می‌دهند تا بهترین فرم بینی ممکن برای بیمار شکل بگیرد. البته این بدان معنا نیست که جراح سلیقه بیمار را به طور کلی در نظر نگیرد.

سابقه کاری موفق و کارنامه کاری درخشان

تخصص و عملکرد آکادمیک  و علمی جراحدر زمینه اقدامات درمانی و جراحی بینی یکی از موارد تاثیر گذار در سابقه قابل دفاع است. در واقع زمانی که بهترین جراح بینی تمامی دانش لازم را داراست و می تواند تمامی آن دانش را در جریان جراحی بکار گیرد نتیجه عمل قطعا موفقیت امیز خواهد بود. مهارت در بکار بردن انواع روش ها و تاکتیک های جراحی بینی نشانه ای از تخصص کافی جراح می باشد.

مشاهده نمونه کار های جراح مورد نظر، صحبت کردن و نظر خواهی از بیماران جراح که در مطب حاضر هستند و تحقیق در سابقه کاری وی میتواند به شما در انتخاب بهترین جراح بینی کمک زیادی بکند.

چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟

اولین موردی که باید به آن توجه داشت، این است که عجله کردن در انتخاب جراح کار را خراب خواهد کرد. بنابر این باید با صبر و حوصله برای انتخاب متخصصی که عمل سرنوشت ساز زندگی شما را انجام می‌دهد وقت صرف کرده و به دقت همه موارد را بررسی نمایید. اگر در سنین جوانی هستید چند ماه تاخیر  در عمل بینی تاثیر بدی در نتیجه آن نخواهد داشت بلکه شما می‌توانید با انتخاب آگاهانه خود ظاهری جذاب و زیبا برای خود داشته باشید.متخصصین جراحی پلاستیک، گوش و حلق و بینی و متخصصین جراحی فک و صورت دارای صلاحیت برای انجام عمل بینی می باشند.

بهترین راه برای یافتن یک بهترین جراح بینی از زبان بیماران

همانگونه که قبلا اشاره شد، نظرات بیماران جراح مد نظر، سابقه کاری، میزان تجربه و نمونه کار های وی می‌تواند افراد را به خوبی در امر انتخاب یاری کند. اما باید از انتخاب هیجانی، قرار گرفتن تحت فشار یا تاثیرات دوستان و آشنایان و انتخاب جراح به دلیل داشتن روابط خانوادگی یا دوستانه اجتناب نمایید و تنها ملاک های استاندارد را معیار انتخاب قرار دهید.

بهترین راه برای یافتن یک بهترین جراح بینی از زبان بیماران

اقداماتی که بهترین جراح بینی انجام می‌دهد

برنامه ریزی روند عمل جراحی: پیش از آغاز جراحی، جراح ابتدا به طور کامل بیمار را معاینه نموده و جراحی را به طور ذهنی برای خود برنامه ریزی می کند. اصول حرفه ای و اخلاق پزشکی برای جراحان حکم می‌کند که بیمار را از تمام جوانب مپبت و منفی عمل و عوارض احتمالی پس از آن آگاه سازند تا بیمار با اختیار خود دست به انتخاب بزند. تلاش جراح برای ایجاد شرایط واقع بینانه می تواند نشانه این باشد که وی به تمام اصول اخلاق حرفه ای واقف است. این امر از بروز مشکلات ناخواسته برای بیمار یا جراح در زمان پس از عمل و آشکار شدن نتایج جلوگیری می‌کند. ایجاد شرایط واقع بینانه یعنی این که در صورت فانتزی و رویای بودن توقعات بیمار، جراح وی را از این امر آگاه کند و از او بخواهد که با توجه به پتانسیل های چهره خود و استاندارد های زیبایی شناسی یک تصمیم منطقی و واقع بینانه بگیرد. این به معنی نادیده گرفته شدن سلیقه بیمار نیست بلکه، جراح تلاش می‌کند خواسته بیمار را در جهتی پیش ببرد که نتیجه ممکن هم مورد پسند بیمار قرار بگیرد و هم متناسب با چهره او باشد.

اهمیت دادن به برگزاری جلسه مشاوره: بسیاری از جراحان این تصور را دارند که  چون خودشان از همه جوانب جراحی بینی مطلع اند، دیگر نیازی به افزایش آگاهی و توضیح دادن جوانب عمل به بیمار وجود ندارد و جلسه مشاوره را کم اهمیت جلوه داده و از برگزاری آن امتناع می‌کنند. این در حالی است که برگزاری جلسه مشاوره و توضیح جزئیات از ویژگی های یک جراح خبره و ماهر است. جلسه مشاوره یکی از موارد مهم قبل از عمل می باشد و جراحانی که آن را نادیده می‌گیرند، به حد کافی در کار خود تخصص ندارند.

در این جلسه تنها پزشک نیست که صحبت می‌کند بلکه، بیمار هم باید در مورد تمامی سوابق پزشکی، بیماری های زمینه ای(در صورت مبتلا بودن) و دارو هایی که به طور مرتب مصرف میشود(در صورت وجود داشتن) با پزشک صحبت کند. هر یک از موارد گفته شده تاثیر به سزایی در روند جراحی و نتیجه آن دارد و چه بسا که وجود یک بیماری زمینه ای(مانند کم خونی هموفیلی) مانع عمل جراحی شود.

استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات جراحی بینی: ابزار های ساده و پیچیده متنوعی در جریان این جراحی تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهترین جراح بینی معمولا به واسطه به روز کردن اطلاعات خود در مورد شیوه های عمل جراحی،  از بروز ترین لوازم جراحی جنرال نیز مطلع است و در حین جراحی آن ها را به کار می برد.

دریافت هزینه معقول برای عمل بینی: مهم ترین مسئله ای که به ذهن بسیاری از داوطلبان عمل بینی می رسد هزینه آن است، و گاهی این هزینه آن قدر زیاد است که افراد از انجام عمل پشیمان می شوند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که مبلغ بالای جراحی نشانه تخصص و مهارت بالای پزشک می باشد. در حالیکه این تصور کاملا غلط می باشد. البته جراحاتی که با مبلغ پایین کار می‌کنند نیز نمی‌توانند لزوما بهترین جراح باشند. در حقیقت یک جراح بینی خوب همواره حد تعادل را نگه می‌دارد.

اقداماتی که بهترین جراح بینی انجام می‌دهد

ارائه توصیه های مناسب برای بعد از عمل بینی: حدود نیمی از نتیجه عمل بینی به انجام مراقبت های پس از عمل وابسته است. چنان چه بیماران پس از انجام شدن عمل توصیه های لازم در این خصوص را دریافت نکرده و انجام ندهند، باعث می شود که نتیجه عمل آنها از بین برود. جراحان ماهر و متخصص این توصیه هارا به خوبی به بیمار خود گوشزد می‌کنند و همچنین به داشتن ملاقات حضوری برای بررسی بینی پس از عمل نیز تاکید دارند.

شیوه بررسی ویژگی های بهترین جراح بینی

راه حال های افراد برای یافتن بهترین جراح، معمولا مطب گردی و ویزیت شدن توسط جراحان مختلف می باشد. این امر در شهر های بزرگ بخاطر تنوع بالای جراحان متخصص و همچنین وجود آلودگی هوا و مسیر های طولانی به سختی قابل انجام است و پس از مدتی فرد را دلزده می‌کند. به جای این روش های سنتی بهتر است با انجام برخی کار های ساده جراح مد نظرمان را انتخاب کنیم. روش های مورد نظر به شرح زیر بررسی می شوند.

جستجو در فضای مجازی و سایت ها: با یک جست و جوی کوچک می توانید سایت جراحان بینی در شهر خود را پیدا کنید. هر سایتی که مربوط به یک جراح یا کلینیک زیبایی معتبر و شناخته شده می باشد، دارای قسمت هایی مانند نمونه کار های متعدد، نظرات کاربران، اپراتور های مشاوره آنلاین و توضیحاتی در مورد سابقه پزشکی جراح می باشد. با مطالعه هر یک از این بخش ها می توانید به سادگی حجم وسیعی از اطلاعات را در مورد جراحی بینی بدست آورید. البته باید مراقب باشید که فریب تبلیغات دروغین را نخورید. برای این امر باید از اعتبار کلینیک و جراح مورد نظر مطمئن شوید. تمامی سایت های معتبر معمولا پروانه فعالیت کلینیک و پروانه طبابت جراحان را در سایت خود قرار می‌دهند تا افراد مراجعه کننده به سایت از اعتبار آن ها اطمینان حاصل کنند.

مشورت با دوستان و اطرافیان: تجربیات نزدیکان و دوستان شما از عمل بینی و پزشکی که به وی مراجعه کرده اند می تواند بسیار یاری کننده باشد. اگر شما نام پزشکی را به طور مکرر از چند نفر شنیدید و نظرات آن افراد در مورد جراح مورد نظر مثبت بود میتوانید به آن جراح اعتماد کنید.

استفاده از سامانه های مشاوره آنلاین: سیستم های مشاوره آنلاین امروزه کار را برای افراد بسیار راحت کرده اند. این سیستم ها یا به صورت مستقل وجود داشته و یا در سایت پزشکان و کلینیک های مختلف به صورت اپراتور وجود دارند که بی طرفانه شمارا را راهنمایی کرده و در صورت تمایل شما مشخصات جراحان مختلفی که با شرایط شما تناسب دارند را ارائه می‌کنند. استفاده از این سیستم ها می تواند کمک بزرگی در یافتن بهترین جراح بینی باشد. ناگفته نماند که روش های ذکر شده برای یافتن بهترین متخصص در هر زمینه دیگری نیز کاربرد دارد و تنها به جراحی بینی محدود نمی شود.

شیوه بررسی ویژگی های بهترین جراح بینی

کلام آخر

جراحی بینی به عنوان یک عمل جراحی حساس و سرنوشت ساز، باید با بررسی های فراوان انجام شود. برای همه داوطلبان جراحی بینی سوالات متعددی از جمله یافتن بهترین جراح بینی، هزینه عمل جراحی و عوارض جانبی آن شکل می‌گیرد. برای یافتن پاسخ صحیح هر یک از این سوال ها، باید زمان قابل توجهی صرف نمود. زیرا عجله کردن در این مورد به ضرر بیمار تمام می شود و آسیبی که در اثر این بی توجهی به بیمار می‌رسد تاثیر خود را در چهره می‌گذارد. این امر سبب کاهش زیبایی و در نتیجه کاهش اعتماد به نفس افراد می شود. ممنونیم از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید. در صورت تمایل می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)