هزینه جراحی بینی استخوانی

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • هزینه جراحی بینی استخوانی
 هزینه جراحی بینی استخوانی

داوطلبان جراحی بینی معمولا به این فکر می‌کنند که هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است. بینی های استخوانی معمولا بینی هایی قوز دار با بافت غضروفی محکم و دارای پوست نازک هستند. بینی های استخوانی از انواع بینی های ایده آل برای هر جراح می باشند زیرا آنها می‌توانند به راحتی روی این بینی ها کار کرده و نتیجه منحصر بفردی به عمل جراحی بینی استخوانی ببخشند. جراحی زیبایی بینی این روز ها یکی از محبوب ترین جراحی ها در کشور ماست مه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

در اثر جراحی بینی استخوانی، مشکلات بینی به سادگی رفع شده و زیبایی مد نظر افراد در چهره آنها باز نشانده می شود. سوال اینجاست که چرا جراحی بینی استخوانی با دیگر جراحی ها متفاوت است؟ عوامل مختلفی در استخوانی بودن یک بینی نقش دارند. غضروف درشت، پوست نازک و بافت چربی و غدد چربی کم روی پوست از جمله این عوامل هستند. بینی استخوانی معمولا یک برآمدگی به شکل قوز روی خود دارد. که این امر سبب می شود بینی در اصطلاح عامیانه عقابی خوانده شود.

یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی داشتن پوستی نازو و با بافت چربی کم می باشد که بر روی غضروف استخوانی و محکم این نوع بینی قرار گرفته. معمولا ظاهر بینی های استخوانی دارای کجی خاص یا همان قوز معروف است. غضروف بینی های استخوانی را می توان به سادگی از روی پوست نیز لمس نمود. این برآمدگی یا همان قوز بینی به راحتی زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار می دهد. به همین خاطر اکثر افراد دارای بینی های استخوانی معمولا به فکر جراحی بینی استخوانی خود می افتند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

 

ویژگی های بینی استخوانی

بینی استخوانی به بینی هایی گفته می شود که دارای برآمدگی یا قوز بینی هستند و دلایل اصلی ایجاد چنین ساختاری می تواند مشکلات ساختاری، برخورد ضربه شدید با بینی، ژنتیک، رشد بیش از اندازه غضروف و استخوان بینی باشد. علاوه بر قوز موجود روی بینی که تناسب آن با سایر اعضای صورت را به هم می‌زند، بینی های استخوانی معمولا دارای انحراف نیز هستند که در ا+ر تنفس افراد اختلال ایجاد می‌کند.

این مشکلات عموما از موارد رایج مشکلاتی است که افراد دارای بینی های استخوانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. دلیل ایجاد انحراف نیز وجود استخوان اضافی در کنار تیغه میانی بینی می باشد. این مشکل می تواند در برخی داوطلبان جراحی بینی استخوانی به صورت مادر زادی وجود داشته اما برای برخی دیگر در حین حادثه ای به وجود آمده باشد. این مورد در باره قوز بینی هم صدق می کند. برای حل کردن مشکل انحراف بینی، جراح با ایجاد یک برش، بینی را در مسیر درست خود قرار می‌دهد تا انحراف از بین برود.

 

 

طی مراحل جراحی بینی استخوانی چه اتفاقاتی می افتد؟

در طی تمام مراحل جراحی بینی استخوانی که توسط یک جراح بسیار متخصص و ماهر انجام می شود، قوز های بینی برطرف شده و اگر شما مشکلات تنفسی بینی داشته باشید، می توان از طریق همین جراحی آن را برطرف نمود. برآمدگی ها و سایر ایرادات بینی استخوانی نیز با جراحی رفع می شوند. تمام مراحل این جراحی هم به صورت بیهوشی کامل و عمومی و هم به صورت بی حسی موضعی می تواند انجام شود.

پیچیدگی جراحی و تشخیص جراح در انتخاب نوع جراحی بینی استخوانی تاثیر دارد. امروزه جراحان با استفاده از نرم افزار های پیش رفته می توانند فرم بینی درخواستی شما را روی بینی آتن پیاده کنند و شما قبل از عمل میتوانید بینی خود را با فرم جدید روی صورت خود ببینید. این کار به شما و جراح در انتخاب فرم مطلوب بینی پس از عمل کمک بسیاری می‌کند.

تمامی افرادی که داوطلب جراحی بینی استخوانی هستند معمولا از نتیجه عمل خود رضایت دارند. مگر آن که به جراح غیر متخصص و بی تجربه مراجعه نموده و یا مراقبت های بعد از عمل را به خوبی انجام نداده باشند. نتیجه جراحی بینی استخوانی، تناسب به جا و حساب شده بینی و اندازه ابعاد و فواصل آن با دیگر اجزای صور می باشد. این عمل به افزایش زیبایی و در نتیجه به افزایش اعتماد به نفس کمک می‌کند.

در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی، شما باید به طور کامل توضیح دهید که انگیزه تان از جراحی بینی چیست. و همچنین باید سوابق پزشکی خود را به طور کامل برای جراح توضیح دهید. جراحان باید از سلامت عمومی بیماران خود مطمئن شده و سپس جراحی بینی را انجام دهند.

دلیل خمیده شدن استخوان بعضی بینی ها چیست؟  این نوع بینی را نمی‌توان با بینی گوشتی یکسان در نظر گرفت زیرا با لمس بینی استخوانی به راحتی می‌توانید استخوانی بودن بینی را تشخیص دهید. . برآمدگی معمول که روی اکثر بینی های استخوانی وجود دارد، باعث خم شدن این استخوان به جلو و پایین می شود. یک غضروف محکم در ناحیه پایین برآمدگی وجود دارد که از روی پوست بینی به خوبی قابل لمس می باشد. البته تمامی آنچه که گفته شد، صرفا جهت افزایش اطلاعات در این زمینه است و شما قطعا برای یافتن پاسخ دقیق به مشورت با پزشک نیازمندید.

طی مراحل جراحی بینی استخوانی چه اتفاقاتی می افتد؟

آیا طی مراحل جراحی بینی بر روی پوست اقدامی انجام می‌شود یا نه؟

در طی جراحی بینی استخوانی، روی پوست کاری انجام نمی‌شود. برش ها یا از طریق داخل سوراخ های بینی یا پایه بینی ایجاد می شوند. پوست بینی به دلیل خاصیت کشسانی که دارد به خوبی پس از اعمال تغییرات روی استکلت می نشیند. البته نازک بودن پوست بینی استخوانی باعث می شود که کوچک ترین برآمدگی ها یا فرو رفتگی ها در زیر پوست نیز دیده می شود.

مدت زمان معمول عمل جراحی به پیچیدگی آن بستگی دارد اما به طور عموم در مدت کمی انجام می شود. ممکن است بنا به پیچیدگی عمل مدت زیادی نیز طول بکشد. تنها جای برش بر روی پوست نیز یک برش کوچک در قسمت پایه بینی است که آن هم بخیه خورده و به سرعت محو می شود.  البته میزان برش پوست بینی به تکنیک های مورد استفاده جراح و تغییراتی که لازم است بر روی بینی اعمال شود، بستگی دارد. اگر جراحی به رءش بسته انجام شود دیگر نیازی با انجام برش در پایه بینی نیز نخواهد بود.

 

 

دو روش برای انجام جراحی بینی استخوانی

معمولاً جراحی بینی استخوانی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود که در ادامه در مورد هر کدام به طور کامل توضیح می دهیم.

جراحی بینی استخوانی به روش بسته: تمام تغییراتی که قرار است روی بینی اعمال شود از طریق سوراخ های خود بینی صورت گرفته و هیچ برش بیرونی ای وجود نخواهد داشت.

از مزیتی که روش جراحی بسته دارد این است که هیچ جای برشی بر بینی وجود نخواهد داشت. تنها ایراد این رءش محدود بودن جراح در اعمال تغییرات بزرگ و پیچیده می باشد. در نتیجه تغییرات و تحولاتی که با این روش جراحی قابل اجراست، بسیار محدود است. روش بسته برای افرادی مناسب است که تغییرات لازمه بر روی بینی آنها بسیار کم می باشد.

جراحی بینی استخوانی به روش باز: در این روش جراح با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه کلوملا پوست بینی را به سمت بالا هدایت کرده و به ساختمان بینی دسترسی کامل پیدا می‌کند. این روش برای ایجاد هر گونه تغییری از کوچک و جزئی گرفته تا بزرگ و پیچیده مناسب است. جراح در این رگش با محدودیت خاصی برای اعمال تغییرات مواجه نیست و می‌تواند هر گونه جزئیاتی را ایجاد کند.

دو روش برای انجام جراحی بینی استخوانی

عوارض حاصل از جراحی بینی استخوانی

سلامتی همواره باید برای انسان ها در اولویت باشد. عمل جراحی بینی مانند هر عمل جراحی دیگری دارای عوارضی هرچند ناچیز برای بدن می باشد. این که شما از قبل بدانید که قرار است با چه چالش هایی بعد از عمل مواجه شوید، به شما در کنار آمدن با این عوارض و سپری کردن دوران نقاهت کمک بسیاری می کند.

ریسک جراحی های درمانی یا زیبایی امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار کمتر شده است و تقریبا به حد صفر رسیده. اما یک سری عوارض جزئی مانند کبودی، تورم، درد، خونریزی جزئی و سایر آن می تواند بعد از عمل به وجود بیاید که هیچ گونه جای نگرانی نداشته و خود به خود بعد از چند روز مرتفع می شود. اما اگر عوارضی آزار دهنده را بعد از عمل حس کنید، نشانه وجود یک مشل یا عدم رعایت صحیح مراقبت های بعد از عمل جراحی است که باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

جراح حرفه ای ای که چندین سال تجربه چالش های عمل جراحی و دوران نقاهت را دارد، می‌تواند به شما در گذراندن این دوره کمک شایانی نماید. اما نکته مهم آن است که انتخاب بهترین جراح بینی با دقت و توجه بسیار صورت گیرد. اگر این انتخاب درست باشد، شما دوران نقاهت کم دردسری را تجربه خواهید نمود. بنا بر این فاکتو جراح متخصص را همواره در نظر داشته باشید.

همچنین اگر عوارض احتمالی حین عمل یا بعد از آن خیلی شدید و خطرناک باشد، جراح به شما این موضوع را گوشزد خواهد کرد. اما در این قسمت می‌خواهیم عوارض طبیعی و کوتاه مدت جراحی بینی استخوانی را برسی کنیم که هیچ گونه جای ترس و نگرانی ندارد و با اندکی مراقبت بعد از سه یا چهار روز محو خواهد شد.

احساس درد بعد از جراحی: درد ناگهانی  بینی بعد از عمل و مخصوصا بعد از بین رفتن اثر داروی بی حسی یا بی هوشی یک عارضه طبیعی بوده و دلیل آن هم این است که، استخوان های بینی برش خورده و پوست بینی نیز جای زخم و بخیه دارد. با کمپرس یخ می‌توان این درد را تسکین داد یا از مسکن ها استفاده نمود اما باید مراقب بود که کمپرس یخ به بینی فشار وارد نکند.

تورم: این تورم در ناحیه بینی و دور چشم به وجود می آید که مجددا آن هم طبیعی است. تورم در روز چهارم بعد از جراحی به بیشترین حد خود می رسد که ممکن است شمارا به میزان زیادی نگران سازد ام این طور نیست. سعی کنید اضطراب خود را کم کنید و نگرانی نسبت به این مسئله به خود راه ندهید  چرا که این تورم موقتی بوده و بعد از چند روز کاهش پیدا می کند. می توان با کیسه های آب گرم و یا حتی بالا قرار دادن سر با چند بالش و افزایش جریان خون از این طریق، مدت زمان بهبود تورم هارا نیز کاهش داد.

کبودی در اطراف چشم و بینی: این مورد نیز یکی دیگر از عوارض جراحی استخوانی می باشد. این کبودی به مدت دو هفته با شما همراه خواهد بود و میزان آن نیز با پیچیدگی و برش های ایجاد شده در عمل رابطه مستقیم دارد. می‌توانید با استفاده از کرم ها نواحی کبود را بپوشانید اما باید مراقب باشید که لوازم آرایشی شما با محل برش ها تماس پیدا نکند زیرا موجب ایجاد عفونت می شود.

و مورد آخر این که چنان چه در طول مدت دوره بهبودی خود متوجه عارضه ای غیر طبیعی شدید، باید هرچه سریع تر پزشک خود را در جریان قرار دهید. این غیر عادی بودن می تواند در شدت یا مدت عارضه بوده و یا در کل عوارضی خارج از آنچه که اشاره شد به وجود بیاید.

 

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است؟

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی حاکم، داوطلبان جراحی بینی استخوانی پیش از هرچیزی به هزینه آن فکر می‌کنند. هزینه تمام شده این همل جراحی به فاکتو های بسیاری مرتبط است و هرگز نمی‌توان برای آن حکمی واحد داد. نوع بینی، میزان تخصص و تجربه جراح، محل جغرافیایی کلینیک و خدمات ارائه شده توسط آن هر یک به تنهایی تاثیر مهمی بر هزینه تمام شده جراحی بینی استخوانی دارند.

وجود مشکلات تنفسی و ایراداتی که قرار است توام با هم در حین عمل جراحی رفع شود نیز در تعیین هزینه جراحی مهم است. اما باید بدانید که، سلامتی و زیبایی  ارزش آن را دارد که برای دریافت خدمات با کیفیت هزینه کنید و البته این بدان معنا نیست که مبلغ بالای جراحی تضمین دهنده ی کیفیت آن است.

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر است؟

 

کلام آخر

جراحی بینی استخوانی برای افرادی که قوز  بینی و انحراف بینی دارند بسیار مهم است. مسئله مهم تر از آن نیز هزینه جراحی بینی استخوانی می باشد که همان طور که گفته شد، عوامل مختلفی بر آن تاثیر گذارند. ممنونیم از این که تا پایان مطلب همراه ما بودید. می‌توانید سوالات خود را از کارشناسان سایت ما دریافت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)