قیمت عمل بینی

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • قیمت عمل بینی
 قیمت عمل بینی

یکی از مهم ترین سوالات داوطلبان عمل بینی، قیمت عمل بینی است. این مقاله با هدف بررسی عوامل موثر بر قیمت  عمل بینی نوشته شده است. اما سوال اصلی اینجاست که این عوامل چیست و چگونه بر قیمت عمل بینی تاثیر دارد. عده ای تو صور می‌کنند که قیمت عمل بینی فقط همان هزینه ایست که بابت عمل جراحی برداشت می‌شود اما این در حالیست که هزینه تمام شده عمل بینی کمی بیشتر از این مبلغ است.

فرض کنیم که شما به دو مطب جراح بینی مراجعه کرده اید تا بین این دو یکی را انتخاب کنید. مبالغی که دو جراح تعیین می‌کنند متفاوت است. در این جا برای شما در مورد تفاوت قیمت عمل بینی این دو جراح سوال پیش خواهد آمد. دلیل آن هم این است که تغییرات نرخ عمل جراحی بینی از فاکتور های مختلفی تاثیر می گیرد. . نوسانات ارزی، موقعیت مکانی کلینیک مورد نظر و همچنین میزان تخصص و تجربه جراح از جمله مواردی است که قیمت عمل بینی را برای جراحان مختلف متفاوت می‌کند.

هزینه عمل بینی اقساطی

امروزه برخی کلینیک ها شرایط پرداخت اقساطی قیمت عمل بینی را برای مراجعان خود به وجود آورده اند. برخی دیگر از کلینیک ها نیز به طور کلی شرایط اقساطی ندارند اما سعی بر این است که با کمترین هزینه ممکن بهترین کیفیت را به مراجعان خود ارائه دهند.  البته به عموم داوطلبان توصیه می شود که سعی کنند به تمکن مالی موجود رسیده و سپس برای جراحی اقدام نمایند.

هزینه عمل بینی اقساطی

هزینه کم جراحی بینی

معمولا افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند، بدنبال انجام جراحی با قیمت کم هستند. گروهی دیگر از داوطلبان نیز تصور می‌کنند که اگر هزینه هنگفتی بابت عمل بینی پرداخت کنند کیفیت کار تضمین شده می باشد. لازم است یادآوری کنیم که بسیاری از افرادی که هزینه زیادی صرف جراحی بینی خود کرده اند، از نتیجه آن راضی نبوده اند. عمل بینی ارزان معمولا توسط جراحان کم تجربه و رزیدنت ها انجام می شود. نمی‌توان به طور قطعی گفت عملی که این افراد انجام می‌دهند حتما شکست می خورد اما نتیجه کارشان با آن عملی که یک جراح با تجربه انجام می دهد قطعا متفاوت است.

درست است که تمام داوطلبان تمایل دارند جراحی را با قیمت کم انجام دهند، اما باید گفت که زیبایی و سلامتی ارزش آن را دارد که برای تضمین عمل بینی کمی بیشتر هزینه کنیم.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

در جریان برخی عمل های بینی، مشکلات تنفسی برای فرد به وجود می‌آید و یا به هر دلیلی عمل با شکست مواجه می شود. در این گونه مواقع جراحی ترمیمی انجام می شود که هزینه آن، اگر بدست کسی به غیر از جراح اول انجام شود بسیار بیشتر است. عدم رضایت از شکل بینی بعد از عمل یا ایجاد مشکلات تنفسی از دلایلی است که افراد به جراحی ترمیمی روی می آورند.  پروسه ی این جراحی از جراحی اولیه نسبتا سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد. از یک جراحی کوچک برای خارج کردن استخوانی اضافه تا  ایجاد تغیرات پایه و اساسی در بینی متغیر است. در جراحی ترمیمی جراح در اعمال تغییرات بسیار محدود است زیرا بینی بخاطر انجام جراحی قبل از آن، آسیب پذیر شده است. در بینی های شدیدا دفرمه شده یا کوچک شده نیاز به پیوند ۴ضروف می باشد که این خود عمل را سخت تر و قیمت عمل بینی ترمیمی را بیشتر می کند.

فاکتور های موثر بر هزینه جراحی بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:

سابقه و تجربه جراح

آشنا بودن با چالش های جراحی بینی و اتخاذ کردن تصمیمات درست و به موقع در هنگام بروز مشکل در حین عمل، مردیست که معمولا فقط از جراحان چیره دست و با تجربه بر می آید. این مورد یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار ددر هزینه عمل جراحی می باشد. در جراحی بینی تخصص و مهارت حرف اول را می‌زند زیرا بینی در نشان دادن زیبایی های صورت نقش بسیار مهمی دارد و ایجاد تغییرات در آن باید با دقت بسیار انجام شود. همچنین عمل جراحی بینی به دلیل ساختار پیچیده بینی بسیار دشوار است.

جراحی شدن توسط افراد آماتور و کار نا بلد ممکن است باعث بروز خطا در حین عمل شده و تاثیر بدی بر بینی بگذارد. از اختلالات بویایی و تنفسی تا بد شکل شدن و افتادگی بینی می‌تواند از جمله این عوارض باشد. این جراحان کم سابقه معمولا هزینه کمی برای انجام جراحی دریافت می‌کنند ولی از آنجا که با انجام جراحی بدست این پزشکان خطرات زیادی برای فرد به همراه دارد، ارزش پرداخت هزینه کم را ندارد.

فاکتور های موثر بر هزینه جراحی بینی

نوع بینی

نوع بینی نیز در تعیین قیمت عمل بینی نقش زیادی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند به طور معمول باید هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت کنند. هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمتر است.  ضمنا عمل ترمیمی بینی نیز اگر توسط جراحی به غیر از جراح عمل اول انجام شود هزینه بیشتری از عمل اول دارد. فرم بینی و مشکلات آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و طریقه انجام عمل جراحی روی آنها نیز به طبع با یک دیگر فرق دارد. . همین مسئله قیمت عمل بینی را تغییر می‌دهد. منظور از نوع بینی بیماران همان گوشتی یا استخوانی بودن است. بینی استخوانی از نظر جراحان بهترین نوع بینی برای جراحی است. زیرا این نوع بینی ها غضروف قوی ای دارند و می توان بدون نگرانی از این که غضروف ان ها کاهش می یابد تغییرات مد نظر را روی آن ها اعمال کرد. اما در بینی گوشتی بخاطر بافت غضروفی ضعیف، معمولا باید غضروف بینی تقویت شود. همچنین به دلیل بافت زیاد چربی در بینی های گوشتی، کار جراح کمی سخت تر نیز می شود.

هر کدام از این دو نوع بینی شرایط خاص خود را دارند و برای هر کدام به شکلی متفاوت از  نوع دیگر باید رینوپلاستی انجام داد. معمولا بینی گوشتی به نسبت بینی استخوانی زحمت و تلاش بیشتری در حین عمل نیاز دارد. و مخصوصا در عمل بینی گوشتی تقویت غضروف نیز باید انجام شود تا پس از عمل بینی دچار افتادگی نشود. همین مسئله باعث می شود قیمت عمل بینی گوشتی از استخوانی بیشتر باشد.

منطقه جغرافیایی

بهترین جراحان بینی و دستیاران جراحت به دلیل وجود تجهیزات و امکانات کامل، در شهر های بزرگ سکونت دارند. همچنین در این شهر ها به دلیل مراجعات متعدد و تعداد بالای متقاضیان معمولا کلینیک هایی دارد که تجربه بسیاری در ارائه خدمات زیبایی عمل بینی دارند و این خود یک ویژگی مثبت است. پس بر طبق این استدلال منطقه جغرافیایی نیز می تواند به طور غیر مستقیم بر هزینه عمل تاثیر  بگذارد.

مشکلات بینی و سطح آنها

برخی از افراد در بینی خود دارای ایراداتی مانند: پولیپ، شکستگی یا انحراف بینی (انحراف تیغه میانه ی بینی یا سپتوم بینی) هستند. در عمل بینی، فارغ از از بحث زیبایی، ابتدا بر طرف کردن این ایرادات ارجحیت دارد. زیرا اگر فردی با این مشکلات بخواهد عمل زیبایی بینی انجام دهد، باید ابتدا این مشکلات را رفع کند. گاهی اوقات نیز عمل زیبایی برای بیمار اصلا مناسب نیست و تنها باید عمل ترمیمی برای رفع مشکلات فوق الذکر انجام داد که قیمت عمل بینی را بالا تر می برد.

عمل بینی ارزان

همانطور که گفته شد عمل بینی با مبلغ بسیار پایین نیز انجام می شود اما این نیز تذکر داده شد ه تخصص و تجربه در امر عمل زیبایی بینی بسیار مهم است. همانگونه که قبلا گفته شد دلیل ارزان قیمت بودن این اعمال جراحی، انجام شدن آنها توسط جراحان آماتور و رزیدنت ها است. اما یکی دیگر از عوامل عمل بینی ارزان نیز انجام عمل های بسیار توسط جراح در یک روز است. این کار قطعا تمرکز و دقت جراح را پایین می‌آورد و بر کیفیت عمل تاثیر سو می‌گذارد. البته منظور از این جمله این نیست که این اعمال جراحی لزوما با شکست و ایرادات بسیار مواجه است بلکه فقط احتمال آن وجود دارد.

هزینه های قبل و بعد عمل بینی

قیمت عمل بینی صرفا همان مبلغی که به جراح پرداخت می شود نیست. بلکه، هزینه اقدامات جانبی انجام شده قبل و بعد عمل نیز به آن افزوده می شود. این اقدامات جانبی را به شرح تفصیل بررسی می کنیم.

قبل از عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که نیاز است بپردازید به شرح فوق می باشد:

هزینه مشاوره عمل بینی.  این مبلغ دریافتی همان ویزیت پزشکان برای مشاوره های قبل از عمل می باشد. البته برخی پزشکان جلسه اول مشاوره را رایگان برگزار میکنند اما اگر تعداد این رجلسات بیشتر شود. مبلغی به عنوان ویزیت دریافت می شود.

آزمایش خون

این آزمایش در اصلا برای تست کم خونی و احیانا بیماری های زمینه ای تجویز می‌شود. با این آزمایش جراح می‌تواند کمی از سابقه پزشکی شما را درک نماید. اگر در این آزمایش معلوم شود که شما به کم خونی مبتلا هستید ممکن است نتوانید جراحی را انجام دهید.

سی تی اسکن از بینی

ممکن است به بینی شما آسیبی رسیده باشد اما متوجه آن نشده باشید. مثلا شکستگی یا در رفتن غضروف بینی. سی تی اسکن تمام جزئیات و همچنین انحراف احتمالی بینی را نشان می دهد که باید حتما در روز عمل همراه خود داشته باشید.

هزینه قبل و بعد عمل بینی

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه خیلی به ندرت قیمت عمل بینی را پرداخت می‌کنند. در واقع اعمال زیبایی بینی به هیچ وجه تحت پوشش بیمه نیست و تنها برای عمل شکستگی و هر اتفاقی که باعث آسیب رسیدن به بینی شود بیمه هزینه عمل را پوشش می‌دهد. که البته اثبات آن به شرکت بیمه هم کار بسیار سختی است. شما اگر تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارید باید تمام هزینه آن را خودتان پرداخت کنید.

شرایط تقبل هزینه عمل توسط بیمه

در مواردی که عمل بینی با هدفی درمانی و غیر زیبایی انجام شود، مثلا رفع شکستگی یا غیره، بیمه بخشی از هزینه عمل بینی یا تمام آن را با شرایط خاصی تحت پوشش قرار می دهد.  شرایطی که بیمه این هزینه را می پردازد به شرح زیر است:

باریک شدن دهلیز بینی: دهلیز بینی به فضای داخلی منافذ بینی گفته می شود. با نزدیک شدن دیواره های بینی به تیغه میانی، فضای داخلی این دهلیز ها کوچک شده و به اصطلاح دهلیز ها باریک می شوند. جراح در این گونه موارد با استفاده از یک تکنیک برش، دیواره های بینی را به شکل قبلی حالت داده  و تثبیت می‌کند تا فرم بینی و تنفس فرد حالت عادی به خود بگیرد.

شکستن استخوان بینی: با شکسته شدن تیغه میانی بینی و خم شدن آن به طرف یکی از منافذ بینی تنفس را بسیار سخت و یا حتی غیر ممکن می کند.معمولا اثبات شکستگی بینی به شرکت های بیمه آسان تر از اثبات مشکلات دیگر می باشد و بیمه نیز هزینه آن را راحت تر پرداخت می کند.

بزرگ بودن مخروط  داخل بینی: مخروط های بینی می توانند در یکی از سوراخ های بینی یا در هردو سوراخ باشند.  وظیفه اصلی این مخروط ها تصفیه و تهویه و تمیز کردن هوای ورودی به بینی می باشد. بیش از حد بزرگ بودن این مخروط ها باعث ایجاد اختلال در رسیدن هوا به مجرا های تنفسی از طریق بینی می شود و فردی که دچار این مشکل می شود در تنفس از راه بینی دچار مشکل می شود. جراح برای رفع این مشکل، مخروط هارا با ایجاد یک برش خاص تا حد مشخصی کوچک می کند تا مشکل برطرف شود.

هزینه عمل بینی در سال 1400

برای عمل بینی نیاز به ظرافت بسیار، تجربه و مهارت پزشک متخصص وجود دارد. این عمل با توجه به نوع بینی، ضخامت پوست فرد، درگیر بودن فرد با پولیپ بینی و … متفاوت است. البته در صورتی که جراحی شخصی سازی شده و به صورت اختصاصی انجام شود مطمئنا هزینه آن بالا تر خواهد رفت.

هزینه عمل بینی در سال 1400

کلام آخر

هزینه عمل بینی یکی از عوامل مهم برای افراد متقاضی این جراحی است ولی باید بدانید که نمیتوان کیفیت جراحی را فدای هزینه کم عمل بینی نمود. قیمت جراحی بینی اگر بالا باشد بخاطر کیفیت عمل ارائه شده است. سلامت و زیبایی چهره ارزش هزینه آن را دارد. از شما ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید. لطفا در صورت تمایل نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)