هزینه عمل بینی

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • هزینه عمل بینی
 هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی  برای بسیاری از افرادی که قصد دارند بینی  خود را جراحی کنند اهمیت زیادی دارد. در تعیین این هزینه فاکتور های بسیاری دخالت دارد که تمامی آنها را در طول مقاله بررسی خواهیم کرد. اما سوال اصلی اینجاست که هزینه جراحی بینی استخوانی به چه میزان می باشد. معمولا بخاطر خدمات جانبی ای که جراحی بینی دارد، هزینه تمام شده عمل بینی چیزی بیش از هزینه عمل جراحی می شود.

ممکن است شما دو جراح را بشناسید که یکی با مبلغی بسیار پایین جراحی بینی انجام می دهد و دیگری هزینه بسیار بالایی را به عنوان حق الزحمه جراحی دریافت می‌کند. تغییرات نرخ عمل جراحی بینی از عوامل مختلفی تاثیر می پذیرد. نوسانات ارزی، تغییر تعرفه های جراحی برای پزشکان، منطقه جغرافیایی، نوع عمل و تمام موارد از این دست در تعیین قیمت عمل بینی نقش دارند.

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی دارند، تمایل دارن. که با هزینه بسیار پایین جراحی را انجام دهند. اما تاثیر این عمل بر ظاهر فرد آنقدر زیاد است که بهتر است کیفیت را فدای هزینه نکرده و برای انجام آن به دنبال یک پزشک ماهر باشید.

هزینه عمل بینی

فاکتور های موثر بر هزینه جراحی بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:

سابقه و تجربه جراح: سابقه کاری و تجربه جراح نشان می‌دهد که وی به خوبی با چالش های هنگام جراحی آشنا است و در مواقع ضروری می‌تواند به درستی تصمیمات لازم را بگیرد. این مورد یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل جراحی می باشد. جراحان با تجربه حتی مبلغ ویزیت بالا تزی نیز نسبت به جراحان تازه کار دارند. تخصص و تجربه در عمل زیبایی بینی که مهم ترین عضو صورت می باشد حرف اول را می زند. زیرا بینی در نشان دادن زیبایی های صورت نقش به سزایی دارد. علاوه بر آن عمل جراحی بینی به دلیل ترکیب ساختاری بینی بسیار پیچیده است. بینی ترکیبی از غضروف، استخوان، چربی و بافت پیوندی می باشد و جراحی کردن آن بسیار دشوار است و تخصص و تجربه کافی را می طلبد.

در صورت جراحی شدن بینی توسط فرد کم تجربه یا کار نابلد قطعا مشکلاتی برای بیمار پیش خواهد آمد. از اختلالات تنفسی و بویایی گرفته تا بد فرم شدن و افتادگی بینی. این جراحان کم سابقه معمولا هزینه کمی برای انجام جراحی دریافت می‌کنند ولی از آنجا که با انجام جراحی بدست این پزشکان خطرات بی شماری برای فرد ایجاد می‌کند، ارزش پرداخت هزینه کم را ندارد.

نوع بینی: بینی افراد سهم پررنگی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند به طور معمول باید هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت کنند. اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا از بینی گوشتی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراحی به غیر از جراح عمل اول انجام شود هزینه بیشتری از عمل اول دارد. فرم بینی و مشکلات آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و طریقه انجام عمل جراحی روی آنها نیز طبیعتا با یک دیگر تفاوت خواهد داشت. این مسئله باعث تغییر دادن هزینه عمل جراحی می شود. فرم بینی اشخاصی که داوطلب انجام عمل بینی هستند به دو دسته ی گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود.

هر کدام از این دو نوع بینی شرایط خاص خود را دارند و برای هر کدام به شکلی متفاوت از نوع دیگر باید رینوپلاستی انجام داد. معمولا بینی گوشتی به نسبت بینی استخوانی زحمت و تلاش بیشتری در حین عمل نیاز دارد و همین امر سبب می شود که هزینه عمل بینی گوشتی از بینی استخوانی بیشتر باشد. به خصوص که در عمل بینی گوشتی معمولا تقویت غضروف نیز باید انجام شود تا پس از عمل بینی دچار افتادگی نشود.

منطقه جغرافیایی: بهترین جراحان بینی معمولا به دلیل وجود تجهیزات و امکانات پیشرفته در شهر های بزرگ، در آن ها سکونت دارند. منطقه جغرافیایی کلینیک یا مطب جراح مورد نظر تاثیر زیادی بر هزینه عمل بینی دارد. همچنین اکثر جراحان با تجربه و دیتایاران جراحی نیز معمولا در شهر های بزرگ از جمله تهران سکونت دارند که این مسئله باعث افزایش هزینه عمل بینی می شود.

مشکلات بینی و سطح آنها: برخی از افراد در بینی خود دارای ایراداتی مانند: انحراف بینی (انحراف تیغه میانه ی بینی یا سپتوم بینی)، شکستگی یا  پولیپ مجرای تنفسی هستند. در عمل بینی، پیش از بحث زیبایی شناختی، بر طرف کردن این ایرادات در اولویت است. در صورتی که شخص با چنین مشکلاتی مواجه شود، لازم است اول این موارد برطرف شوند و سپس به انجام عمل زیبایی بینی اقدام شود. حتی ممکن است در برخی موارد عمل زیبایی برای شخص نامناسب باشد و تنها با عمل اصلاحی بتوان این ایرادات را رفع نمود. بنا بر این داشتن ناهنجاری های ظاهری یا سیستمی در بینی می تواند بر هزینه عمل بینی موثر باشد.

فاکتور های موثر بر هزینه جراحی بینی

عمل بینی ارزان

همانطور که گفته شد عمل بینی با مبلغ بسیار پایین نیز انجام می شود اما این که عمل توسط چه جراحی صورت میگیرد مهم است. عمل بینی ارزان می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. معمولا دلیل پایین بودن هزینه این اعمال زیبایی، انجام شدن آن ها توسط رزیدنت های کم تجربه در بیمارستان ها می باشد. این رزیدنت ها تجربه کمی در انجام اعمال جراحی دارند و با چالش های جرا۸ی بی-ی های مختلف به خوبی آشنایی ندارند. بنا بر این ریسک بالایی در انجام عمل با این شرایط وجود دارد.

یکی دیگر از عوامل عمل بینی ارزان، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. برخی از جراحان زیبایی عمل های بینی زیادی در یک روز انجام می دهند که این منجر به کاهش هزینه عمل بینی توسط این جراحان می باشد که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش داشته و نتیجه خوب نخواهد بود.

هزینه های قبل و بعد عمل بینی

هزینه عمل بینی صررفا آن مبلغی که جراح دریافت می‌کند نیست بلکه، هزینه اقدامات جانبی انجام شده قبل و بعد عمل نیز به آن افزوده می شود که به ترتیب هرکدام را بررسی می‌کنیم.

قبل از عمل بینی: قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که نیاز است بپردازید به شرح زیر است:

  • هزینه مشاوره عمل بینی. برخی از پزشکان برای مشاوره و ملاقات های اولیه مبلغی به عنوان ویزیت دریافت می کنند.
  •  آزمایش خون. این آزمایش برای این است که از کم خونی یا بیماری های زمینه ای شما آگاهی نسبی به دست بیاید و جراح به شما می‌گوید که آیا میتوانید جراحی انجام دهید یا خیر.
  •  عکس آتلیه. که برای تکمیل آلبوم نمونه کار و همچنین برای این که خود شما تغییرات را ببینید این عکس گرفته می‌شود که البته برخی پزشکان در مطب از متقاضی عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه نیست.
  • سی تی اسکن از بینی. در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر این سی تی اسکن لازم است. ممکن است بینی شما در اثر ضربه ای هرچند ناچیز دچار شکستگی شده باشد و شما متوجه نشده باشید.

بعد از عمل بینی: بعد از عمل بینی دیگر هزینه ای وجود ندارد مگر اینکه پزشک هزینه جداگانه برای ویزیت و تعویض چسب دریافت کند.

هزینه های قبل و بعد عمل بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی در صورتی انجام می شود که بینا. یا جراح از نتایج عمل دوم راضی نباشند. ممکن است فرم بینی به حالت قبل باز گردد یا حتی مشکلات تنفسی جدیدی به خاطر شدت تغییرات ایجاد شده برای فرد پیش آید. برخی از افراد بعد از اولین عمل زیبایی بینی از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود راضی نیستند و تصمیم می گیرند که جراحی ترمیمی انجام دهند. حتی عدم رضایت فرد از شکل بینی خود بعد از عمل نیز می‌تواند دلیل انجام عمل ترمیمی بینی باشد. فرد داوطلب جراحی بینی باید علاوه بر سلامت نسبی جسمی، در سلامت کامل روانی نیز باشد زیرا برخی افراد به دلیل وسواس های فکری و خود بدریخت پنداری تصمیم به جراحی مجدد می گیرند. روند این جراحی از جراحی اولیه نسبتا سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد. این جراحی می تواند یک جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه یا ایجاد تغییرات پایه ای در ظاهر بینی بیمار باشد. در انجام عمل ترمیمی، بینی یک بار تحت عمل قرار گرفته و در حالت آسیب پذیری قرار دارد بنابراین میزان تغییراتی که جراح می‌تواند روی این بینی اعمال کند بسیار محدود است. در بینی هایی که فوق العاده کوچک یا شدیدا دفرمه شده اند، جراح به پیوند غضروف گوش یا دنده نیاز خواهد داشت که قطعا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها دارد.

هزینه رینوپلاستی بینی با لیزر

لیزر در زمینه های مختلف پزشکی استفاده های زیادی دارد اما در عمل بینی استفاده از لیزر معنی ندارد. لیزر در برداشتن قوز بینی، کوچک کردن نوک بینی یا سایر اعمال بینی هیچ کاربردی نداشته و صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. لیزر در ایجاد تغییرات در بینی هیچ کار بردی ندارد. پس حتی نمی توان هزینه ای نیز برای این نوع عمل در نظر گرفت.

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنند. انجام جراحی بینی صرفا به دلیل زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد نیست. معمولا شرکت های بیمه تنها هزینه جراحی بینی که در اثر شکستکی یا انحراف آسیب دیده را پرداخت می‌کنند که اثبات آن به شرکت بیمه هم کار سختی است. بنابر این داوطلبان عمل زیبایی بینی باید بدانند که تمام هزینه عمل بینی را باید خودشان پرداخت کنند.

شرایط تقبل هزینه عمل توسط بیمه

در مواردی که عمل بینی با هدفی درمانی و غیر زیبایی انجام شود، مثلا رفع شکستگی یا غیره، بیمه بخشی از هزینه عمل بینی یا تمام آن را تحت شرایطی تقبل خواهد کرد. شرایطی که بیمه این هزینه را می پردازد به شرح زیر است.

شکستن استخوان بینی: وقتی تیغه میانی بینی شکسته شود،  با خم شدن به طرف یکی از منافذ بیتی، تنفس فرد مختل می شود. شرکت های بیمه معمولا بخشی از هزینه عمل بینی شکسته را پرداخت می‌کنند.

باریک شدن دهلیز بینی: زمانی که دیواره های کناری بینی به سمت داخل حرکت کنند فضای تنفسی فرد بسیار کوچک می شود. جراح در این موضع با استفاده از تکنیکی، دیواره های بینی را به محل قبلی باز گردانده و تثبیت می‌کند تا فرم بینی و تنفس فرد حالت عادی به خود بگیرد.

بزرگ بودن مخروط داخل بینی: یکی دیگر از موارد هزینه جراحی بینی که توسط بیمه پرداخت می شود مخروط های بینی است. مخروط های بینی می توانند در هر دو سوراخ بینی یا فقط در یکی از آنها باشند. وظیفه اصلی آنها تصفیه و تمیز کردن هوا می باشد. بیش از حد بزرگ بودن این مخروط ها باعث ایجاد اختلال در رسیدن هوا به نجرا های تنفسی از طریق بینی می شود و بیمار را دچار مشکل می کند. جراح برای رفع این مشکل، مخروط هارا با روشی خاص و تا حد کمی کوچک می‌کند.

هزینه کم جراحی بینی

یکی از مواردی که همواره با آن مواجه می‌شویم، پرسش افراد در مورد انجام عمل زیبایی بینی با هزینه کم است. دسته ای دیگر نیز، هزینه بالای جراحی را ضامن موفقیت آن می‌دانند. ابن در حالی است که بسیاری از افرادی که هزینه زیادی برای انجام عمل بینی پرداخت نموده اند از نتیجه عمل خود راضی نبوده اند. عمل بینی ارزان، همان گونه که قبلا اشاره شد، معمولا توسط جراحان و رزیدنت های کم تجربه انجام می‌شود. نباید به طور قطعی گفت که عملی که توسط رزیدنت انجام شود حتما همراه با عیب و نقص است. اما قطعا نتیجه کار با آنچه که یک جراح با تجربه انجام می دهد متفاوت است.

هزینه کم جراحی بینی 

هزینه عمل بینی در سال 1400

برای عمل بینی نیاز به ظرافت بسیار، تجربه و مهارت پزشک متخصص وجود دارد. این عمل با توجه به نوع بینی، ضخامت پوست فرد، درگیر بودن فرد با پولیپ بینی و … متفاوت است. البته در صورتی که جراحی شخصی سازی شده و به صورت اختصاصی انجام شود مطمئنا هزینه آن بالا تر خواهد رفت.

هزینه عمل بینی اقساطی در تهران

بخاطر شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، امروزه تعدادی از کلینیک ها هزینه عمل بینی را به صورت اقساطی دریافت می‌کنند. برخی دیگر از کلینیک ها نیز این کار را انجام نمی‌دهند اما سعی دارند ک با حداقل هزینه، با کیفیت ترین جراحی را انجام دهند. به طور کلی توصیه می‌شود داوطلبان ابتدا به تمکن مالی مورد نظر رسیده و سپس اقدام به جراحی بینی نمایند تا مشکلی برایشان به وجود نیاید.

کلام آخر

هزینه عمل بینی یکی از عوامل مهم برای افراد متقاضی این جراحی است ولی باید بدانید که نمیتوان کیفیت جراحی را فدای هزینه کم عمل بینی نمود. از شما ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید. لطفا در صورت تمایل نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)