هزینه عمل بینی گوشتی

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • هزینه عمل بینی گوشتی
 هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟ این سوالی است که شاید برای هریک از شما قبل از جراحی بینی پیش بیاید. اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که علاقه دارید در زمینه جراحی بینی گوشتی مطالب بیشتری بدانید و یا این که از ویژگی های بینی گوشتی و یا هزینه جراحی اطلاعاتی ندارید، این مقاله را مطالعه کنید زیرا که پاسخ های خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

ویژگی های بینی گوشتی

بینی گوشتی برخلاف بینی های استخوانی، از بافت نرم تری برخوردار است. زیرا بینی گوشتی از استخوان کمتری تشکیل شده است. بینی گوشتی پوستی ضخیم دارد و در اصطلاح می گویند بینی ساختاری کوفته ای دارد. در واقع بینی های استخوانی اسکلتی سخت تر دارد و نیز قوزی بر روی آن ها قرار دارد. اما بینی گوشتی این گونه نیست.

جراحی بینی گوشتی

یکی از موضوعاتی که بسیاری از جراحان بر این اتفاق نظر دارند این است که بینی گوشتی جراحی سخت تری نسبت به بین استخوانی دارد. زیرا پوست ضخیم تا حد زیادی از حساسیت و دقت کار را افزایش می دهد.

در طول جراحی بینی گوشتی روش های مختلفی به کار گرفته می شود. از جمله این که گاهی جراحان از سوراخ بینی به مناطقی که باید دسترسی پیدا می کنند سپس مشکلات بینی را برطرف می کند. ولی در روش دیگر که جراحی بینی به روش باز است بینی کاملا باید برش خورده تا جراحان بتوانند توده های اضافی در زیر بافت بینی را بردارند سپس بخیه بزنند.

میزان رضایت مندی از نتایج جراحی های بینی تا کنون بسیار زیاد بوده است. اما به این نکته توجه داشته باشید که بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی مدت زمان طولانی تری را به عنوان روند بهبودی به خود اختصاص می دهند. زیرا کاهش تورم و التهاب بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بیشتر طول می کشد.

جراحی بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی به بخش های زیر تقسیم می شود:

1. هزینه های قبل از عمل

هزینه های قبل از عمل شامل هزینه ی آزمایش خون، عکس آتلیه و عکس سیتی اسکن در صورت وجود مشکلات تنفسی و شکستگی بینی و برای ارزیابی دقیق تر ساختمان بینی است.

آزمایش خون شامل آزمایش های CBC، PT، PTT، HIV Ab، HIV Ag، HBs Ag، HCV Ab می شود که به منظور بررسی کمبود آهن، کم خونی، ایدز، قند خون و… انجام می گیرد. اگر فرد دچار بیماری های زمینه ای مانند تیروئید و یا بیماری های قلبی عروقی باشد، باید از مراکز تخصصی مربوطه نامه ای با مضمون (انجام عمل بینی بلامانع است) را دریافت و تحویل پزشک بدهد. عکس آتلیه نیز به منظور بررسی مستقیم و کلی فرم بینی است که در اکثر مطب ها، خودشان از سه زاویه عکاسی می کنند و دیگر نیازی به مراجعه به آتلیه نیست.

2. هزینه دستمزد جراح

الف) تجربه و تخصص جراح

بخش عمده هزینه ی عمل بینی به تجربه و مهارت جراح، میزان شهرت و سابقه کاری او بستگی دارد. یک جراح با تجربه، شرایط و چالش های بیشتری را حین عمل گذرانده و مهارت بیشتری در عبور از چالش ها دارد و معمولا هزینه بیشتری دریافت می کند.

بنابراین نمی توان صرفا برای پرداخت هزینه کمتر، یک جراح کم تجربه را انتخاب کرد. پرداخت هزینه بیشتر نیز به معنای تخصص و مهارت بیشتر جراح نیست. بنابراین برای اطمینان از کار جراح لازم است بدون در نظر گرفتن هزینه جراحی بینی، درباره تخصص و رزومه کاری او و میزان رضایت مندی بیماران قبلی تحقیقات کافی را انجام دهید.

ب) نوع بینی 

نوع بینی افراد نقش مهمی در تعیین هزینه جراحی بینی دارد. هزینه عمل بینی گوشتی یا غضروفی معمولا اندکی بیشتر از بینی استخوانی است. همچنین عمل ترمیمی بینی به طور معمول هزینه بیشتری نسبت به عمل اولیه دارد.

ج) مکان جغرافیایی 

هزینه عمل بینی با توجه به این که در مطب خصوصی جراح، مراکز جراحی سرپایی و یا بیمارستان انجام می شود متفاوت است. هزینه عمل بینی در مطب خصوصی جراح به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق خود جراح و دستیاران خود جراح هزینه کمتری دارد. در جراحی بینی در مراکز جراحی سرپایی، تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری در اختیار جراح قرار می گیرد. بنابر این قیمت آن اندکی گران تر از مطب خصوصی جراح است. هزینه جراحی بینی در بیمارستان ها به دلیل وجود تجهیزات و امکانات بیشتر، بالاتر از مطب خصوصی و مراکز جراحی سرپایی است. قبل از این که عمل خود را انجام دهید از لحاظ اعتبار مکان مورد را نظر را بررسی کنید.

علاوه بر محل جراحی، مکان جغرافیایی آن محل نیز در هزینه آن موثر است. برای مثال هزینه جراحی بینی در تهران با شهرستان های کوچک بسیار متفاوت است.

3. هزینه متخصص بی هوشی

در رینوپلاستی در صورت نیاز به بی هوشی، فرآیند بی هوشی توسط متخصص بی هوشی مدیریت می شود و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بی هوشی و پرستار هوش بری کنترل می شود.

اکثر متخصصین گوش و حلق و بینی، روش بی هوشی کامل را برای جراحی بینی به بی حسی موضعی ترجیح می دهند. زیرا در بی حسی موضعی بیمار هوشیار است و با از بین رفتن بی حسی، درد زیادی را حس می کند. اما در بی هوشی کامل، در هنگام جراحی بیمار هیچ دردی را حس نمی کند و چون بی حرکت است، جراح تسلط بیشتری بر او دارد.

4. هزینه جلسات معاینه بعد از عمل

بعد از جراحی، بیمار باید به مدت یک ماه هر هفته به پزشک جراح خود مراجعه کند. بعد از آن به مدت یک سال هر سه ماه ویزیت شود. در سال دوم پس از عمل نیز هر شش ماه یک بار مراجعه به جراح را ادامه دهد.

بر خی از جراحان، این هزینه را همراه با جراحی دریافت می کنند و برای معاینات پس از عمل، هزینه جداگانه ای دریافت نخواهند کرد.

هزینه عمل بینی گوشتی

معیارهای انتخاب جراح مناسب

بهترین جراح بینی گوشتی و استخوانی پیش از انجام جراحی و طی جلسات مشاوره، بینی فرد را از جهت های گوناگون بررسی نماید. مشکلاتی مانند کوچک یا بزرگ بودن سوراخ های بینی، ارتفاع بینی، وجود یا عدم وجود قوز روی بینی، گرفتگی و مشکلات تنفسی و… را تعیین و اصلاح خواهد کرد.

برای انتخاب جراح بینی باید به موارد زیر توجه کنید:

 • کیفیت جلسه مشاوره و بررسی روش جراحی پزشک
 • مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل جراحی بینی
 • بررسی میزان مهارت و مدرک پزشکی جراح

عوارض عمل جراحی بینی

با توجه به نوع پوست و ویژگی های بدن فرد ممکن است هرکدام از این عوارض بعد از عمل جراحی برای بیمار اتفاق بیوفتد.

 • گرفتگی و انسداد بینی ناشی از ورم داخلی بینی
 • ایجاد کبودی و تورم در صورت
 • احتمال سوراخ شدن دیواره بینی
 • ترشح بوی بد بینی
 • عفونت
 • عدم تقارن بینی در صورت
 • نیاز به جراحی ترمیمی

عوارض عمل جراحی بینی 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. بیماران باید به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از استعمال دخانیات بپرهیزند.
 2. بیمار باید روز قبل از عمل بینی استحمام کند.
 3. بیمار باید در روز عمل ناشتا باشد.
 4. در روز عمل بینی تمام آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 5. بیمار باید به مدت دو هفته قبل از شروع عمل بینی از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کند.
 6. یک ساعت قبل از عمل بینی با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
 7. بهتر است در روز جراحی آرایش نداشته باشید.
 8. آقایان باید یک روز قبل از عمل اصلاح کرده و بدون ریش و سبیل باشند.
 9. در صورتی که بیماران به بیماری خاص مبتلا هستند باید پزشک خود را مطلع سازند.
 10. به مدت دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پروفن که باعث انعقاد خون می شود اجتناب نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. اگر پس از جراحی احساس درد داشتید با اطلاع پزشک از مسکن استفاده نمایید.
 2. زمان مناسب جهت استحمام را از پزشک خود بپرسید.
 3. برای کاهش ورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 4. داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را مرتب استفاده کنید.
 5. به هنگام خواب بهتر است از دو بالش برای زیر سر خود استفاده کنید.
 6. به مدت دو هفته بعد از جراحی باید از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب کنید.
 7. از انجام ورزش هایی مانند شنا که باعث فشار آمدن به بینی می شود پرهیز نمایید.
 8. تا یک هفته در رژیم غذای خود، غذاهای نرم که نیازی به جویدن ندارند قرار دهید.
 9. از مصرف غذاهای پر ادویه پرهیز کنید.
 10. به مدت دو هفته بعد از جراحی از استعمال دخانیات خودداری کنید.

انواع بینی

بینی به سه دسته بینی گوشتی، بینی استخوانی و بینی نیمه استخوانی یا غضروفی تقسیم می شود.

بینی گوشتی: بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشد، بینی های گوشتی خود به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول بینی هایی هستند که پوست آن ها چربی زیادی دارد، نتیجه جراحی این نوع بینی های گوشتی از دسته دیگر موفقیت آمیزتر است.
 • دسته دوم بینی هایی می باشند که ضخامت پوست آن ها به علت وجود چربی نیست بلکه به خاطر مقدار بافت موجود در زیر پوست آن ها است.

بینی استخوانی: از ویژگی بینی های استخوانی می تون به پوست نازک، غضروف محکم و برآمدگی یا وجود قوز اشاره کرد.

علت وجود قوز در بینی های استخوانی ممکن است ارثی باشد یا در اثر ضربه به وجود آمده باشد.

بینی نیمه غضروفی: بینی های نیمه غضروفی در بین بینی های گوشتی و استخوانی قرار می گیرند در واقع این بینی ها ترکیبی از بینی های گوشتی و بینی های استخوانی می باشند.

انواع بینی 

آیا جراحی بینی با لیرز ممکن است؟

لیزر کاربردهای زیادی در صنعت پزشکی دارد و امروزه برای رفع بسیاری از مشکلات پوست و بدن از لیزر استفاده می شود. لیزر به دلیل این که غیر تهاجمی است و دقت بیشتری نسبت به تیغ جراحی دارد در بین مردم محبوبیت بسیار زیادی دارد.

لیزر قابلیت های زیادی دارد اما همچنان قابلیت انجام جراحی بینی را ندارد. در جراحی بینی، بافت های زیادی درگیر هستند و جراح بینی باید به طور هم زمان پوست، غضروف و مخاط بینی را کنترل کند.

در اصل جراح هنگام جراحی بینی بر روی تغییر فرم بینی و ساختار استخوانی بینی تمرکز دارد و با تراشیدن استخوان بینی، تقویت غضروف بینی و… مشکلات بینی را برطرف می کند که تمامی این کارها به طور مستقیم بر روی اسکلت بینی انجام می شود و خصوصیات فیزیکی نور لیزر قابلیت دسترسی مستقیم و تراشیدن اسکلت بینی را ندارد.

بنابراین لیزر قابلیت تمرکز و کنترل تمامی بافت های بینی را ندارد به همین دلیل هیچ جایگاهی در جراحی بینی ندارد و تنها برای رفع مشکلات سطح پوست بینی می توان از لیزر استفاده کرد.

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

خیر. باید بگوییم که با تکنیک های جدید که در جراحی بینی گوشتی به کار گرفته می شود دیگر این مدل بینی بعد از جراحی فرم خود را از دست نمی دهد و به حالت اولیه باز نمی گردد. بنابراین از این بابت نیاز به نگرانی نیست.

کلام آخر 

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما در این مقاله عوامل موثر بر هزینه عمل بینی گوشتی را برای شما توضیح دادیم.امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد می توانید آن را با ما درمیان بگذارید. همچنین در صورت داشتن سوال می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)