عمل بینی طبیعی زنانه

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • عمل بینی طبیعی زنانه
 عمل بینی طبیعی زنانه

یکی از حساس ترین جراحی های که امروزه در میان خانم ها طرفدار زیادی پیدا کرده عمل بینی طبیعی زنانه است. نکته مهمی که وجود دارد این است که هر دکتری برای جراحی بینی بیمار خود با توجه به ظاهر کلی بینی و خصوصیات بینی از روش های متفاوتی برای هرچه طبیعی تر انجام شدن این عمل زیبایی استفاده می کند. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که آیا ما می توانیم جراحی بینی طبیعی داشته باشیم. این مورد در صورتی که شما بتوانید جراح مناسبی را انتخاب کنید ممکن خواهد بود.

جراحی عمل زیبایی بینی طبیعی زنانه

در این جراحی بافت های بینی با تغییر زیادی روبرو نخواهند شد و در واقع عمده تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی ایجاد می شود در این روش شما بعد از گذشت چند ساعت از عمل، مشکلات مختلفی که ممکن است بعد از هر جراحی عمل بینی طبیعی دیگری داشته باشید را ندارید. در این جراحی از کوچک شدن خیلی زیاد از حد سوراخ های بینی جلوگیری می شود و تفاوت دیگری که این جراحی با سایر جراحی ها دارد، نبود قوسی بر روی پشت بینی خواهد بود و همین موضوع سبب می شود که بینی شما بسیار طبیعی به نظر برسد و از حالت معمول خود خارج نشود و ممکن است تنها مقدار کمی قوس بر روی پشت بینی داشته باشد و یا ممکن است این قوس صاف باشد.

جراحی عمل زیبایی بینی طبیعی زنانه

نحوه انجام عمل بینی طبیعی زنانه

عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی بیشتر در جوانانی که سن پایین تری دارند، رواج دارد، در صورتی که جراحی زیبایی بینی طبیعی روشی است که با رفع ایرادات ظاهری زیبا جو، پزشک سعی در تغییر اندک در ظاهر فرد است. در این عمل برای رفع ایرادات ظاهری و قوز بینی فرد تلاش می شود. ولی قوس و انحنای بینی زیاد داده نمی شود و بینی حالت طبیعی خود را از دست نمی دهد. پزشک جراح در عمل بینی طبیعی چند نکته را در نظر می گیرد تا حداقل طبیعی بودن را در بینی اعمال کند.

تناسب بینی با سایر اعضای صورت

یکی دیگر از فاکتور های مهم عمل بینی خوب این نکته است که ظاهر بینی خیلی کوچک تر از سایر اعضای صورت نشود. به همین دلیل اغلب جراحی بینی طبیعی به مدل جراحی بینی فانتزی ارجحیت داده می شود. یکی دیگر از نکاتی که پزشک رعایت می کند، فاصله بین لب بالا با نوک بینی فرد است که این فاصله با مشاهده ظاهری کلی صورت قابل سنجش است.

مشکلات تنفسی و داخلی

یکی دیگر از مواردی که پزشک در جراحی رینوپلاستی طبیعی همواره رعایت می کند، بر طرف کردن مشکلات تنفسی فرد است. برای این امر چک می شود که تیغه بینی (سیتوم) فرد مشکلی نداشته باشد و اگر مشکل وجود داشت برطرف گردد. راه های ورود هوا به بینی هنگام نفس عمیق بسته نشود و حفره های بینی فرد یکسان و دارای تقارن حداکثری باشند.

نکات مهم در مورد عمل رینوپلاستی طبیعی

 • جراحی بینی طبیعی گوشتی بهترین فرم بینی را برای افراد دارای بینی گوشتی شکل می دهد.
 • دو هفته قبل و بعد عمل از استعمال دخانیات و انجام ورزش های سنگین بعد جراحی بپرهیزید.
 • برای افرادی که دارای مشکلات زمینه ای مانند بیماری های قلبی عروقی یا ریوی هستند، انجام این عمل با تایید پزشک متخصص میسر است.
 • استفاده از داروهای مسکن و مواردی که پزشک تجویز کرده است، به صورت منظم الزامی است.
 • تا چند هفته قبل و بعد از عمل رینوپلاستی طبیعی، از خوردن داروهای ضد انعقاد خون و آسپرین خودداری کنید.
 • برای بهبود تورم و قرمزی روی بینی بعد از عمل، از کمپرس یخ استفاده کنید.

نقش پوست در عمل بینی طبیعی زنانه

جنس پوست در عمل جراحی زیبایی تاثیر به سزایی دارد و جزء عوامل مهم در نتیجه عمل بینی می باشد. در اکثر اوقات ورم بعد از عمل بینی طبیعی زنان حتی به مدت چندین ماه نیز می تواند علت تغییر شکل بینی باشد، حتی نتیجه مطلوب عمل زیبایی بینی نیز در نخست می تواند خوب به نظر نرسند به ویژه اگر بیمار پوست ضخیم، چرب و مستعد آکنه دارید، به همین علت توصیه می شود صبر داشته باشید و به جراح خود اطمینان کنید چرا که وی بهترین کار را برای شما انجام خواهد داد.

نقش پوست در عمل بینی طبیعی زنانه

تغییرات در جراحی بینی طبیعی

 • پره های بینی به اندازه ای کوچک می شود که طبیعی بوده و برای سایرین قابل محسوس نباشد.
 • در این نوع جراحی فرم و موقعیت پره های بینی تغییری ایجاد نمی شود.
 • نوک بینی در جراحی بینی طبیعی مانند بینی عروسکی و فانتزی تیز نمی شود.
 • برآمدگی و قوس ملایمی در روی بینی ایجاد می شود به طوری که طبیعی به نظر آید.
 • بین ناحیه بینی و پیشانی زاویه مناسبی ایجاد می شود.
 • بین ناحیه بینی و لب زاویه مناسبی ایجاد می شود.

تاثیر نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

در جراحی عمل بینی طبیعی زنانه نوع بینی فرد عامل تعیین کننده در نتیجه عمل می باشد. بینی افراد با توجه به نوع پوست و بافت های غضروفی به بینی گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند. در بینی گوشتی پوست دارای ضخامت بیشتری بوده و دارای غضروف های ضعیف تری می باشد. در نتیجه اعمال تغییرات در این بینی کم می باشد. به همین دلیل مناسب ترین بینی برای این نوع بینی می باشد. در بینی استخوانی پوست نازک بوده و دارای تیغه قوی تری نسبت به بینی گوشتی می باشد و می توان تغییرات زیادی در آن ایجاد کرد. این نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی مناسب می باشد.

نحوه ماساژ بینی بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی گاها ممکن است انحراف یا برجستگی و یا نا متقارنی های خفیف در بینی به وجود آید که با ماساژ بینی بعد از جراحی بینی طبق دستور پزشک می توان تا حدودی از این مشکلات کاست و آن را برطرف کرد. البته توجه داشته باشید که از ماساژ شدید بپرهیزید و اگر به ماساژ شدید نیاز دارید خودتان انجام ندهید و اجازه دهید پزشک شما برایتان این کار را انجام دهد. منظور از ماساژ بینی انجام تمریناتی است که فرد بعد از عمل جراحی برای بینی انجام می دهد. این دستورالعمل به افرادی داده می شود که در طول جراحی بینی آن ها شکسته شده است و این شکستگی در افرادی ایجاد می شود که بینشان قوز داشته و به اصطلاح عقابی بوده است و آن را برداشته اند.

ویژگی مدل بینی طبیعی زنانه

از مهم ترین ویژگی مدل بینی طبیعی زنانه می توان به رعایت زاویه بین لب و بینی، رعایت زاویه و قوس پشت پل بینی اشاره داشت که درباره آن باید بگوییم که بینی طبیعی از آن دسته مدل های است که نه تنها خانم ها بلکه آقایان نیز همیشه دوست دارند تا این نوع فرم بینی را داشته باشند زیرا فرم بینی طبیعی زنانه در مقایسه با مدل های دیگر مناسب تر و زیبا است و ترکیبات صورت را به هم نمی ریزد و فرد صورت طبیعی تر را دارد از آن جایی که خانم ها دوست ندارند تا ظاهر عملی و تابلویی را داشته باشند، از این رو این افراد به دنبال عمل بینی طبیعی زنانه هستند و هدفشان فقط رفع مشکلات ظاهری بینی مانند رفع قوز بینی و یا مشکلاتی مانند اندازه لوبیای بینی است.

در این نوع عمل جراح با رفع تمامی نواقص تناسب مناسبی را بین بینی و اجزای صورت می دهد که متناسب بودن سایز بینی یکی دیگر از ویژگی مدل بینی طبیعی زنانه است، و رعایت این نکته نه تنها باعث طبیعی شدن چهره فرد می شود. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بهتر است تا برای طبیعی جلوه دادن بینی مدل بینی طبیعی زنانه را انتخاب کنند.

ویژگی مدل بینی طبیعی زنانه

نکاتی در عمل بینی طبیعی

 • در جراحی بینی طبیعی موارد ذیل باید توسط جراح بینی مورد توجه قرار گیرند:
 • موقعیت نوک بینی
 • فرم ظاهری حفره های بینی
 • محل ایجاد برش
 • نوع بخیه در محل برش
 • زاویه بین لب و بینی

شرایط لازم برای جراحی بینی طبیعی

افرادی که لزوما به دنبال ایجاد تغییرات قابل توجه در ظاهر خود نبوده و تنها هدف آن ها از جراحی بینی، برطرف نمودن نقائص ظاهری بینی در عین حفظ تناسبات سایر اجزای صورت است، بهترین گزینه برای جراحی بینی طبیعی محسوب می شوند. در حالت کلی کاندیدای عمل زیبایی بینی باید از شرایط ذیل برخوردار باشند:

 • به لحاظ جسمی در سلامت کامل باشند.
 • از نتیجه عمل بینی، توقعاتی واقع بینانه و منطقی داشته باشند.
 • سن بلوغ را به پایان رسانده باشند، زیرا تا قبل از اتمام فرآیند بلوغ، رشد بینی ادامه دارد و در نتیجه چنانچه جراحی قبل از پایان بلوغ، صورت پذیرد ماحصل جراحی به مرور زمان، دستخوش تغییراتی واقع خواهد شد.

انواع بینی برای عمل بینی طبیعی زنانه

بینی ها را با توجه به زیاد یا کم بودن میزان ضخامت استخوان ها و پوست آن ها به 2 نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می نمایند.

بینی گوشتی: بینی های گوشتی دارای غضروف و استخوان های ضعیف بوده و ضخامت پوست آن ها زیاد می باشد.

بینی استخوانی: بینی های استخوانی دارای غضروف و استخوان های مستحکم بوده و ضخامت پوست آن ها کم می باشد.

برای تشخیص نوع بینی خود، به کمک 2 انگشت اشاره دست های خود، پوست نوک بینی را فشار دهید، در صورتی که از منافذ و سوراخ های ریز موجود در پوست بینی چربی خارج شود، بینی تان گوشتی است.

انواع بینی برای عمل بینی طبیعی زنانه

هر بینی را می توان طبیعی عمل کرد

عمل بینی طبیعی از مدل هایی است که با هر دو نوع بینی (استخوانی و گوشتی)  سازگاری کاملی دارد. در بینی های استخوانی به دلیل غضروفی بودن بینی، پزشک می تواند بینی گوشتی نیز به دلیل ضعیف بودن ساختار و پیوند های غضروفی، بینی مدل های دیگر را نمی توان به خوبی بر روی آن پیاده سازی کرد و معمولا فرد با مشکلات تنفسی و ظاهری رو به رو می شود اما عمل بینی طبیعی بهترین گزینه برای افرادی است که بینی گوشتی دارند.

اقدامات قبل از عمل بینی طبیعی زنانه

 • با جراح خود درباره انتظاراتی که از جراحی بینی دارید صحبت کنید.
 • آزمایشات و عکس های خواسته شده از همه جهات بینی خود را تهیه کنید و نتیجه را در اختیار جراح بینی قرار دهید.
 • از 2 هفته قبل از جراحی بینی، استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکی دار ممنوع می باشد.
 • مصرف دارو های ضد التهاب چون آسپرین و ژلوفن را از 2 هفته قبل از جراحی بینی کنار بگذارید.
 • همچنین مصرف چای سبز و سیر نیز بهتر است از 2 هفته قبل عمل کنار گذاشته شود.
 • روز عمل خانم ها بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
 • از به همراه داشتن زیور آلاتی چون ساعت، انگشتر و غیره خودداری کنید.
 • در صورت داشتن لاک ناخن، حتما قبل از جراحی نسبت به پاک کردن آن اقدام نمایید.
 • قبل از جراحی استحکام کنید و از ساعت 8 قبل از عمل چیزی میل نکنید.

تغذیه مناسب بعد از عمل بینی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی اهمیت زیادی دارد، چرا که می تواند دوره بهبودی شما را راحت تر کرده و راه را برای بهبودی سریع، هموارتر کند. چرا که می تواند دوره بهبودی شما را راحت تر کرده و راه را برای بهبودی سریع، هموارتر کند، بنابر این رژیم غذایی می تواند هم در نتیجه نهایی و هم در کاهش عوارض بعد از عمل، تاثیر به سزایی داشته باشد.

معمولا بعد از هر عمل جراحی، خصوصا مواردی که با استفاده از بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی انجام می شوند، به دلیل ماده بیهوشی که وارد بدن شده است، هضم یک سری از غذاها برای بدن دشوار خواهد بود. به همین علت است که یبوست بعد از انجام جراحی بینی و سایر عمل ها، یک مشکل رایج برای بسیاری از بیماران است که با استفاده از رژیم غذایی درست، به راحتی رفع می شود.

تغذیه مناسب بعد از عمل بینی

تمیز کردن بینی بعد از جراحی بینی

 • ممکن است به مدت 3 الی 4 روز ترشحات خونابه ای مختصر از حفره های بینی وجود داشته باشد. این ترشحات را می توانید در پشت لب به آرامی با دستمال تمیز کنید. برای تمیز کردن بینی بعد از عمل بینی مراقب باشید از وارد کردن هر گونه جسم خارجی به داخل بینی یا کشیدن دستمال یا اعمال فشار به پره های بینی خودداری کنید.
 • هنگام مسواک زدن دندان های بالا، دقت نمایید از زیر لب به ناحیه بینی ضربه یا فشار وارد نکنید.

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با ویژگی های عمل بینی طبیعی زنانه  آشنا کنیم. امیدوارم که مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد مس توانید آن را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)