قیمت عمل زیبایی بینی

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • قیمت عمل زیبایی بینی
 قیمت عمل زیبایی بینی

یکی از مهم ترین عامل ها در تصمیم گیری افراد برای انتخاب جراح بینی، قیمت عمل زیبایی بینی می باشد. قیمت عمل زیبایی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله مهم ترین این موارد می توان به میزان مشکلات آناتومیک و عملکرد بینی، تبحر جراح، هزینه مرکز جراحی و بیمارستان، تیم جراحی و محل انجام جراحی اشاره کرد. بالا بودن قیمت عمل زیبایی بینی یک جراح لزوما به دلیل حرفه ای بودن او در جراحی بینی نیست. بنابراین در کنار توجه به قیمت عمل، موارد دیگری را هم در انتخاب پزشک خوب در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی مهم ترین عوامل موثر در هزینه عمل بینی می پردازیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی

جراحی رینوپلاستی یک روش ایمن و موثر است که با تغییر شکل بینی باعث به وجود آمدن چهره ای متعادل تر می گردد. جراحی رینوپلاستی نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود بلکه می تواند مشکلات ساختاری بینی و صورت و و عملکرد تنفسی را بهبود بخشد.

اگر بینی شما بیش از حد بزرگ یا کوچک است، قوز یا انحراف دارد، کاندید مناسبی برای عمل زیبایی بینی هستید. اگر پوست ضخیم دارید یا کودک هستید ممکن است کاندید مناسبی برای جراحی نباشید. همچنین باید توانایی پذیرش این احتمال را داشته باشید که در بعضی موارد، جراحی ترمیم برای رسیدن به بهترین نتیجه لازم است.

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی

عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی بینی

تخصص جراح

میزان شهرت و تخصص جراح تاثیر زیادی در کاهش استرس جراحی بینی و تاثیر زیادی در هزینه جراحی بینی دارد. زمانی که عمل بینی توسط  جراح با تجربه انجام شود، شما به نتیجه دلخواه خود دست خواهید یافت. بنابراین صرفا برای پرداخت هزینه کمتر نمی توان جراح بینی خود را انتخاب کرد و همچنین نمی توان گفت یک جراح بینی که هزینه زیادی دریافت می کند تخصص و مهارت کافی را دارد. برای اطمینان از کار و تخصص جراح باید درباره تخصص و میزان تبحر او به اندازه کافی تحقیق کنید و سوالات خود را از او بپرسید و عکس های قبل و بعد از عمل بیماران او را ببینید و سپس تصمیم بگیرید.

محل جراحی بینی 

جراحی بینی را می توان در بیمارستان یا مراکز جراحی سرپایی و یا در مطب خصوصی انجام داد و قبل از عمل باید از معتبر بودن مکان جراحی اطمینان حاصل کنید. جراحی بینی در مطب خصوصی جراح در سوئیت مخصوص انجام می شود و به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق خود جراح و دستیاران خود جراح هزینه کمتری دارد و قیمت عمل زیبایی بینی در مراکز جراحی سرپایی نسبتا گران تر از سوئیت خصوصی جراح است و تمامی تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری در اختیار جراح بینی قرار داده می شود، بیمارستان ها به دلیل این که بیشترین تجهیزات و امکانات را دارند نسبت به دو گزینه دیگر هزینه بیشتری دارند.

روش جراحی بینی 

روش انجام جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار متفاوت است و نوع روش انجام جراحی بینی در قیمت عمل زیبایی بینی تاثیر زیادی خواهد داشت. با توجه به دشواری جراحی بینی، هزینه جراحی بینی تاثیر قرار می گیرد.

استفاده از بی هوشی

در عمل جراحی بینی در صورتی که نیاز به بی هوشی باشد، مراحل بی هوشی توسط متخصص بی هوشی مدیریت می شود و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بی هوشی و پرستار هوشبری کنترل می شود. استفاده از خدمات متخصص بی هوشی نیز در هزینه جراحی موثر است و اگر با توجه به تشخیص پزشک نیازی به بی هوشی نباشد، مقداری از هزینه جراحی بینی کاهش می یابد اما استفاده از خدمات متخصص بی هوشی باعث می شود که بیمار در طول جراحی ریلکس باشد.

مدت زمان جراحی بینی 

با توجه به پیچیدگی جراحی ممکن است که جراحی در زمان بیشتر یا کمتری انجام شود. برای مثال انجام چند عمل به طور هم زمان مانند گرفتگی و کجی بینی، مدت زمان جراحی بینی را افزایش می دهد و عمل جراحی ساده تر در زمان کمتری انجام می شود و این امر در تعیین هزینه جراحی بینی می تواند موثر باشد.

مراحل جراحی بینی

1. بی هوشی: با توجه به میزان پیچیدگی عمل و نظر جراح، انتخاب بی هوشی با بی حسی موضعی از طریق تزریق دارو به بینی و یا بی هوشی عمومی از طریق استنشاق و یا تزریق وریدی، استفاده می شود.

2. نوع عمل و برش بینی: جراحی بینی با توجه به ساختار بینی فرد و تغییراتی که باید اعمال شود، طبق نظر پزشک به دو صورت باز و بسته انجام می شود. در جراحی به روش بسته تغییرات کمی روی بینی اعمال می شود و عمل نسبت به حالت جراحی باز سبک تر است.

در این نوع جراحی، برش ها، در داخل بینی پنهان می شوند و معمولا به صورت سرپایی انجام می گیرند. شیوه دیگر، جراحی باز بینی است. در این روش، کل نوار بافت باریکی که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند، برش می خورد و از بیرون یک برش کوچک در زیر بینی مشاهده می شود. از طریق این برش پوستی که استخوان ها و غضروف های زیر پوست را دوباره تنظیم کند.

3. تغییر شکل ساختار بینی: در طی عمل جراحی بینی حتی برای بینی های بزرگ احتمال دارد که جراح، به غضروف اضافه برای پیوند به بینی، نیاز پیدا کند. این غضروف از جداره ی وسط بینی و در صورت نیاز از غضروف گوش برداشته می شود.

4. اصلاح فرم بینی: اگر بینی دچار انحراف باشد، عمل بینی انحرافی انجام می شود و در طول عمل، این انحراف اصلاح می گردد و عیب های بینی برطرف می شود. این تغییر باعث بهبود وضعیت تنفس فرد می گردد.

5. اتمام عمل و بستن برش ایجاد شده: زمانی که ساختار و فرم بینی به شکل مورد نظر تبدیل شود، پوست و پوشش روی بینی برگردانده می شود و برش را متناسب با نوع آن بخیه می زنند.

6. مراقبت بعد از عمل و مشاهده نتایج: بنابر توصیه و ترجیح جراح بعد از عمل، آتلی بر روی بینی قرار می گیرد و بینی پانسمان می شود. شدت فشار این پانسمان به شیوه عمل و صلاح دید جراح شما بستگی دارد.

مراحل جراحی بینی

مزایای عمل بینی

 • مشکلات ساختاری بینی که تنفس را محدود می کنند و باعث انسداد بینی می شوند، اصلاح می شوند.
 • رینوپلاستی تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس و بهبود تصویر شخص از خود می شود.
 • شکل، سایز و زاویه بینی اصلاح می شود.

معایب عمل بینی

 • زمانی که از غضروف پیوندی استفاده می شود ممکن است که پوست واکنش نشان دهد.
 • بر اساس نوع روشی که در جراحی بینی استفاده می شود احتمال دارد که جای بخیه و اسکار روی بینی باقی بماند. البته در بیشتر مواقع اسکار در چین های بینی مخفی می شود و واضح نیست.
 • برای مشخص شدن نتایج جراحی مدت زمان زیادی لازم است.

انواع بینی

بینی ها با توجه به ساختمان کلی و نوع پوست و غضروف بینی، به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شوند.

بینی استخوانی  

مشخصه های بینی استخوانی

 • از لحاظ پوست دارای پوست نازکی هستند به گونه ای که استخوان بینی قابل لمس است.
 • از نظر ساختمان غضروف و بافت استخوانی مستحکم
 • از لحاظ ظاهر داشتن قوز روی بینی است.

بینی گوشتی

مشخصه های بینی گوشتی

 • از لحاظ پوست دارای پوست ضخیم و غد چربی فعال زیر پوست نوک بینی هستند به گونه ای که پوست بینی را با دو انگشت تحت فشار قرار دهیم شاهد تراوش مقداری چربی هستیم.
 • از لحاظ ساختمان دارای بافت و غضروفی ضعیف هستند.
 • از لحاظ ظاهر فرم نوک بینی عموما گرد و پهن است.

بینی های ترکیبی

 • جراحی این دسته از بینی ها هرچقدر که پوست بینی ضخامت کمتری داشت باشد و بافت و غضروف مقاوم تری داشته باشد موفقیت آمیزتر خواهد بود.
 • این دسته از بینی ها ممکن است علاوه بر داشتن قوز روی بینی در قسمت نوک بینی مانند بینی های گوشتی حالت پهن و پوست ضخیمی دارد.
 • بینی های ترکیبی، ترکیب بینی های گوشتی و استخوانی هستند.

انواع بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

یکی از اصلی ترین لازمه ها برای تسریع در روند بهبودی بعد از عمل بینی، داشتن خواب و استراحت کافی می باشد. این موضوع تنها در شرایطی ممکن است که نکات مهم هنگام خوابیدن به درستی رعایت شود. این نکات عبارتند از :

 • طاق باز بخوابید

یکی از مهم ترین نکته ها در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی، مدل خوابیدن است. بهترین مدل برای خواب حالت طاق باز است. زیرا در این مدل مطمئن می شوید که هیچ گونه فشار یا ضربه ای به بینی تان وارد نمی شود. همچنین تورم و کبودی با این کار به حداقل میزان خود خواهد رسید.

 • سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید

بهترین حالت طاق باز در روز های اول این است که سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. برای این کار می توانید از قرار دادن چند بالش زیر سر خود بعد از عمل بینی استفاده کنید. مناسب ترین حالت زاویه سر 45 درجه است. این کار مانع از ایجاد فشار در ناحیه سر شده و در نتیجه دوره نقاهت سریع تر سپری خواهد شد.

 • بالش مناسب انتخاب کنید

از جایی که بعد از جراحی بینی بیمار باید دوره ای را در حالت خواب سپری کند، استفاده از بالش مخصوص عمل بینی پیشنهاد داده می شود. با این کار می توانید خوابی راحت و بدون احساس گردن درد را داشته باشید.

 • تنها بخوابید

بینی عمل شده در چند هفته اول نیاز به مراقبت زیادی دارد. به همین دلیل باید از تماس و برخورد دست با بینی و اعمال فشار به آن خودداری کنید. یکی از بهترین کارها تنها خوابیدن در چند هفته اول بعد از عمل بینی است.

 • از خوابیدن به روی شکم خودداری کنید

یکی از خطرناک ترین حالت هایی که از خوابیدن به آن شکل باید خودداری کنید، خوابیدن به روی شکم است. زیرا خوابیدن به این شکل باعث می شود تا بینی فرم ایجاد شده در حین عمل را از دست داده و از طرفی عوارض جانبی مثل کبودی و تورم ایجاد کند. پس به مدت یک هفته الی 10 روز باید از این مدل خوابیدن خودداری کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. به مدت دو هفته قبل از جراحی از مصرف پروفن خودداری کنید زیرا باعث افزایش خونریزی می شود.
 2. در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است عمل جراحی به مدت چند هفته به تعویق بیوفتد.
 3. به مدت دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی از کشیدن سیگار بپرهیزید.
 4. 8 ساعت قبل از عمل باید ناشتا باشید.
 5. در صورت مصرف داروهای گیاهی باید با پزشک خود مشورت کنید.
 6. هدف هر عمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق.

اقدامات بعد از جراحی بینی

 1. برای کاهش تورم و کبودی دور چشم می توانید به مدت 24 ساعت بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که یخ را به طور مستقیم بر روی بینی خود قرار ندهید.
 2. به مدت دو هفته بعد از جراحی سعی شود از تخلیه ترشحات بینی با فشار خودداری شود.
 3. رفتن به مسافرت بعد از 5 تا 7 روز بعد از جراحی بلامانع است.
 4. شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان خیس نشود بلامانع است.
 5. از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند در هفته های اول باید پرهیز شود.
 6. در هفته های اول بعد از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود.

اقدامات بعد از جراحی بینی

چرا رعایت کردن نکات نحوه خوابیدن بعد از جراحی مهم است؟

زیرا رعایت نکردن نکات کوچک در خواب ممکن است دوره درمان را طولانی و روی نتایج عمل تاثیر بگذارد.

آیا بعد از جراحی بینی می توانیم ورزش کنیم؟

بله. جراحی بینی مانع از ورزش کردن شما نخواهد شد و تنها در ماه های اول بعد از جراحی این محدودیت برای شما به وجود می آید که البته شما می توانید ورزش های سبک که به بینی فشاری وارد نمی کند را انجام دهید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما در این مقاله سعی داشتیم عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی را به شما بگوییم. امیدواریم که مطالب و نکات گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد می توانید آن را با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)