بینی نیمه فانتزی

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • بینی نیمه فانتزی
 بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی نوعی جراحی بینی است که از محبوبیت بالایی برخوردار است. البته که همه سلایق قابل احترامند، این مدل بینی در میان خانم ها محبوب تر است.

جراحی بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از مدل بینی فانتزی و طبیعی است. شباهت آن به عملی بینی طبیعی این است که جراح تناسب اندازه بینی و فاصله و نسبت آن با سایر عناصر صورت را به خوبی و بر اساس فرمول های استاندارد های زیبایی شناختی حفظ می‌کند.

در بینی نیمه فانتزی نوک بینی کمی رو به بالا قرار دارد. اندازه این بینی از بینی طبیعی کوچک تر است اما کمی به آن شباهت دارد. قوس پشت آن نیز بیشتر از قوس بینی طبیعی و کمتر از بینی عروسکی یا فانتزی است.

بینی فانتزی ، همواره کوچکتر از حد استاندارد است ؛ از این رو کاملا مصنوعی به نظر می رسد چرا که پشت بینی بیش از حد خمیده است، سوراخ ها بیش از حد باریک اند و یا نوک بینی بیش از حد به سمت بالا است و این مسئله ، شکل طبیعی بینی را از بین می برد.

جراحی بینی طبیعی بر فاکتور های زیادی متمرکز است که آن را از بینی های دیگر متمایز می‌کند. تمرکز بر حفظ بافت ها و ایجاد تغییرات با کمترین دور ریز بافت و توجه ه حفظ تناسب فرم بینی با دیگر اعضای صورت از جمله این عوامل می باشد.

از مشخصات ظاهری بینی های نیمه فانتزی می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • داشتن قوس مشخص و بدون اغراق بر روی بینی
  • سایزی کوچک تر از بینی طبیعی
  • نوک بینی کمی رو به بالا

بینی نیمه فانتزی

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی و طبیعی

یکی از تفاوت های عمده بینی نیمه فانتزی و بینی طبیعی در زاویه نوک بینی با خط عمود بر لب بالا می باشد ؛ به نحوی که زاویه خط عمود بر لب فوقانی و نوک بینی در جراحی بینی طبیعی حدودا 95 درجه و در جراحی بینی نیمه فانتزی حدود 100 درجه است. البته تفاوت های دیگری نیز وجود دارد. مانند سایز و شکل سورا های بینی، قوس روی بینی و حالت قرار گیری نوک بینی(عادی یا کمی سر بالا)

نکته مهم درباره جراحی بینی نیمه فانتزی

امروزه جراحی بینی نیمه فانتزی ، مورد توجه عده زیادی قرار دارد و متقاضیان آن را بیشتر از بین خانم ها و نوجوانان هستند. در جراحی بینی نیمه فانتزی ؛ باید در عین کوچک کردن سایز بینی و لحاظ نمودن دیگر ویژگی های بینی فانتزی ، تناسب بینی با سایر عناصر صورت حتما در نظر گرفته شود؛ جراحی بینی نیمه فانتزی نباید به تناسب اجزای صورت آسیبی برساند و باید در عین اعمال تغییرات این تناسب ها حفظ گردد.

به عنوان مثال، افرادی که صورت بزرگی دارند و دیگر اجزای چهره شان نیز از ابعادی بزرگ برخوردار است ، کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی محسوب نمی شوند و نباید این مدل را انتخاب کنند ؛ چرا که بینی نیمه فانتزی از بینی طبیعی کوچک تر بوده و با صورت بزرگ و اجزای آن تناسب ندارد.

جهت دستیابی به عمل بینی نیمه فانتزی موفق و رضایت بخش باید عمل بینی نزد بهترین جراح بینی نیمه فانتزی و با بررسی نوع و ساختار بینی بیمار جراحی انجام پذیرد. در روند جراحی بینی نیمه فانتزی، بینی هایی با بافت غضروفی محکم بهترین بینی هستند، بنابراین افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند برای جراحی بینی نیمه فانتزی گزینه بسیار مناسبی می باشند. چرا که ظرافت های جراحی در بینی ای که دارای پوست نازکی باشد به خوبی قابل رویت خواهد بود.

افرادی که بینی گوشتی دارند، بخاطر ضعف غضروف بینی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی نیستند. این افراد شاید بتوانند با تقویت غضروف این عمل را انجام دهند اما عمل بینی طبیعی برای آن ها گزینه بهتری می باشد.

اهمیت انتخاب جراح بینی

از آن جا که بینی در مرکز صورت واقع شده و زیبایی چهره تا حدود قابل توجهی تحت تاثیر آن می باشد ، نتیجه این جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد. بنا براین اولین اقدام برای گرفتن بهترین نتیجه، یافتن یک جراح عالی و ممتاز برای انجام این عمل می باشد.

برخی افراد، نمی‌توانند از پس هزینه های سنگین عمل جراحی بینی نیمه فانتزی بر بیایند. لذا تمایل دارند که با نازل ترین قیمت عمل بینی خود را انجام دهند. این افراد از تاثیر تخصص و تجربه جراح در نتیجه عمل چشم پوشی می‌کنند و تنها بخاطر هزینه کم عمل بینی حاضر به انجام عمل نزد هر پزشکی می شوند. این افراد معمولا نه تنها نتیجه خوبی از عمل بینی خود نمی‌گیرند بلکه ممکن است با چالش ها و مشکلات بیشتری نیز مواجه شوند. برای انجام عمل بینی و گرفتن بهترین نتیجه باید به دنبال بهترین جراح بینی باشید.

مشاوره قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

بعد از انتخاب جراح مورد نظر با استفاده از معیار های استاندارد، نوبت به برگزاری جلسه مشاوره توسط جراح می رسد. در این جلسه که ممکن است بیش از یک بار ملاقات نیاز باشد، جراح بینی شمارا به طور کلی معاینه کرده و سوابق پزشکی و دارویی شمارا سوال می کند. در قدم های بعدی جراح با استفاده از نرم افزار های شبیه ساز، فرم های بینی مختلفی را روی صورت شما امتحان می‌کند تا بهترین فرم بینی که مناسب صورت شماست شناسایی شود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی هستند ؟

جراحی بینی عملی است که کاملا باید به طور خود خواسته انجام سود. به همین علت تمام جراحان ابتدا از این که عمل خواسته خود شماست مطمئن می شود. شما نباید عمل زیبایی بینی را به خاطر فشار همسالان، شباهت داشتن به افرادی مانند مدل ها و… اقدام به عمل زیبایی انجام دهید بلکه باید به صورت کاملا خود خواسته و داوطلبانه این کار را انجام دهید.

کاندیدا های مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی، از سلامت عمومی کامل برخوردارند. سن بلوغ و رشد آنها تمام شده و رشد صورت و بینی آن ها به طور کلی تکمیل و متوقف شده است. همچنین این افراد به لحاظ سلامت روان مشکل خود بدریخت پنداری نداشته و از نتیجه عمل نیز انتظارات واقع بینانه دارند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای بینی نیمه فانتزی هستند

چه کسانی نمی توانند عمل بینی نیمه فانتزی انجام دهند ؟

دسته ای از این افراد، کسانی هستند که بیماری های زمینه ای، حاد و یا دوره ای اما خطر ناک برای انجام عمل بینی دارند. افراد مبتلا به دیابت(دیابت کنترل نشده) ، آرتروز ، اختلالات خونی ، آلرژی شدید ، کلسترول بالا ، ، فشار خون بالا و بیماران قلبی و خانم های باردار نمی‌توانند این عمل را انجام دهند. افراد سیگاری و کسانی که دخانیات مصرف می کنند و همچنین افراد مبتلا به هموفیلی یا کسانی که دارو های ضد انعقاد خون مصرف می کنند، نیز نمی‌توانند این عمل را انجام دهند زیرا احتمال خونریزی به میزان خطر ناک در حین عمل زیاد است.

اقدامات قبل از جراحی بینی

معمولا داوطلبان جراحی بینی هنگامی که به طور قطع تصمیم به انجام این کار می گیرند به انجام این جراحی می گیرند ، در قدم اول باید در انتخاب جراح بینی دقت نمایند تا بعد از عمل با مشکلات احتمالی ناشی از خطای جراح رو به رو نشوند زیرا این مشکلات در موارد بسیاری غیر قابل جبران می باشند.

از دیگر اقدامات مهم در قدم بعدی، شرکت در جلسه مشاوره همراه با جراح می باشد. در این جلسات ابتدا شما به طور کامل هدف و انگیزه خود از جراحی بینی و فرم بینی مد نظر خود را بیان می‌کنید. همچنین چنان چه دارای حساسیت دارویی هستید یا به هر یک از بیماری هایی که قبلا ذکر شد مبتلا هستید، باید حتما جراح را در جریان قرار دهید تا آگاهی های لازم را به شما بدهد.

قبل از انجام جراحی بینی: پزشک تعدادی آزمایش از جمله آزمایش خون را تجویز می‌کند که شما حتما باید در طول جلسات مشاوره و در روز عمل آن را به همراه داشته باشید.

سیگار ، قلیان و کلیه مواد دخانی و الکل از 2 هفته قبل از عمل ، ممنوع می باشد ؛ دخانیات باعث سفت و در نتیجه تنگ شدن عروق می شوند. همچنین فشار و اکسیژن خون را نیز کاهش می‌دهند. این عمل علاوه بر این که فرد را در حین جراحی با خطراتی رو به رو می کند، در دوران نقاهت نیز باعث می شود که زخم ها دیر تر ترمیم شوند یا حتی پس از ترمیم جای آن باقی بماند. بنا بر این اکیدا توصیه می شود که چنان چه مکررا دخانیات مصرف می‌کنید. از دو هفته قبل از عمل باید آن را کنار بگذارید.

برخی دیگر از اقدامات ضروری که قبل از عمل بینی باید مورد توجه قرار گیرند ، شامل موارد زیر می باشند:

مصرف برخی دارو ها و دمنوش ها، فشار خون را بالا برده و آن را رقیق می کنند. این امر سبب می شود که در حی عمل، بیمار با خونریزی شدید و خطرناک مواجه شود. به منظور رفع این مشکل بیماران باید از دو هفته قبل مصرف این دارو و دومنوس هارا متوقف کنند.

از چند روز قبل از عمل بهتر است مایعات فراوان و خوراکی هایی با ارزش تغذیه ای زیاد میل کنید. البته باد از شب قبل از عمل دیگر چیزی نخورید تا صبح روز عمل ناشتا باشید. مصرف یک شام سبک برای وعده شام آن هم در هنگام ساعات ابتدایی شب بهترین کار برای رعایت این موضوع است. با مراقبت از این که سرما نمی‌خورید هم باید شب قبل از عمل یه استحمام داشته باشد زیرا بعد از آن تا چند روز یا دو هفته حق حمام رفتن و شست و شوی صورت و موارد از این دست را ندارید.

علت تاکید بر خالی بودن معده در طول عمل این است که ممکن است کیموس داخل معده در حین عمل به دهان بیمار باز گشته و وی را خفه کند. یا ممکن است فرد رفلکس معده داشته باشد و در جریان عمل این اتفاق باعث برگشتن شیره معده به دهان وارد شده و ممکن است به فرد آسیب بزند.

بهتر است از نیم ساعت قبل از زمان عمل در مرکز حضور داشته باشید. مردان باید با کمترین میزان ریش و سبیل و خانم ها بدون هیچ گونه آرایش در محل آموزش حضور یابند. آرایش داشتن برای خانم ها ممکن است باعث انتقال مواد آرایش به داخل پوست از ناحیه برش های جراحی در پایه بینی شده و موجب عفونت می شوند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

نحوه خوابیدن که عمده ترین کار بعد از عمل بینی نیمه فانتزی است بسیار مهم می باشد. باید با استفاده از چندین بالش سر را بالا تر از بدن قرار داد تا خون در گردن و سر جریان پیدا کند و کبودی و ورم و التهاب کمی کاهش یابد. داشتن درد در روز های اول پس از عمل طبیعی بوده و پس از جندی به اوج خودش می‌رسد. برای کاهش درد می توان از کمپرس یخ استفاده نمود. البته باید در 24 ساعت با فواصل کم و دفعات زیاد این کار را انجام داد. همچنین باید مراقب بود که کمپرس یخ به بینی فشار وارد نکند.

بعد از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی، رژیم غذایی تا مدتی متحول می شود. نوشیدن مایعات و آبمیوه های طبیعی می تواند به روند بهبود زخم ها کمک کند. البته شما باید از خوردن غذاهایی که سفت هستند و نیاز به جویدن دارند خودداری کنید. زیرا این کار باعث وارد آمدن فشار به فک بالایی و بینی می شود.

برای کاهش فشار به بین اقدامات دیگری نیز هست که باید انجام شود. مثلا مسواک زدن دندان ها باید با استفاده از مسواک بچه و به نرمی صورت بگیرد. همچنین در هنگام بازگشت از بیمارستان یا کلینیک به منزل باید از یک لباس جلو باز استفاده کنید تا پوشیدن آن به بینی فشار وارد نکند.

مصرف دارو های تجویز شده توسط پزشک برای بعد از عمل کاملا الزامی است و باید به طور مرتب مصرف شود.

تخلیه بینی و عطسه کردن با دهان  از دیگر موارد اقدامات بعد از عمل است. اگر بینی تخلیه شود یا عطسه از طریق بینی انجام شود ممکن است با تکان شدید سر، بینی کج شده و یا دچار خونریزی شود. چنان چه قصد دارید بینی خود را پاک کنید باید با استفاده از گوش پاک کن آغشته به آب اکسیژنه این کار را انجام دهید و سپس روی محل زخم ها وازلین بزنید تا مرطوب و چرب بمانند و آزار دهنده نباشند.

بعد از گذشت دو روز می توانید استحمام کنید اما باید به گونه ای باشد که اسپلینت خیس نشود. برای این منظور باید ناحیه گردن به پایین را در وان شست و شو دهید و برای شست و شوی موها سر خود را در یک تشت گذاشته و از همراه خود بخواهید آن ها را بشوید.

انجام فعالیت های سنگین، ورزش های رزمی برای کسانی که آن را دنبال می‌کنند، قرار گرفتن در محل های شلوغ که احتمال آسیب به بینی در آن وجود دارد و بلند کردن اجسام سنگین یا با حجم زیاد می تواند در نتیجه عمل بینی تاثیر گذار باشد پس باید حتما تا چند ماه از انجام همه این کار ها دوری کنید. پس از گذشت شش الی هشت ماه می توانید دوباره به فعالیت های سابق خود بازگردید. البته توصیه می شود که تا مدت یک سال و نهایی شدن نتیجه عمل بینی این کار هارا انجام ندهید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

 

کلام آخر

عمل بینی نیمه فانتزی عمل بسیار حساسی بوده و نیازمند مراقبت است. به طوری که اگر در انجام مراقبت های دوران نقاهت سهل انگاری شود ممکن است نتیجه عمل به کل از بین برود. اما اگر این اقدامات به درستی انجام شود، می تواند به شما در راحت سپری کردن دوران نقاهت کمک کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)