بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی
 بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

بسیاری از افراد که قصد عمل جراحی بینی را دارند می خواهند از بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی آگاه شوند تا بدانند که چه تایمی برای عمل کردن بهتر است. بینی تاثیر زیادی بر روی زیبایی و تناسب اندام دارد، بسیاری از جوانان حساسیت زیادی به بینی خود دارند در حالی که بینی آن ها تا پایان سن بلوغ رشد خواهد کرد و اندازه آن تغییر خواهد کرد. سن مناسب برای هر یک از افراد متفاوت است همچنین بیمار باید اطلاعات کافی را در باره روند جراحی بینی و خطرات و عوارض آن بداند و سپس اقدام به جراحی بینی نمایند. بسیاری از بیماران دوست دارند بدانند که بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی چه زمانی است؟

در واقع جراحی بینی  گوشتی یا جراحی بینی استخوانی عملی ساده است که هیچ محدودیت سنی برای افراد سن بالا که از سلامت کامل برخوردارند، ندارد. محدودیت سنی برای نوجوانان و جوانان تا زمانی است که رشد بینی متوقف شود و سپس فرد می تواند جراحی بینی را انجام دهد. بنابراین بهتر است بدانید رشد بینی تا چه سنی است؟ این سن برای دختران، پایان ۱۶ سالگی ( آغاز ۱۷ سالگی ) و برای پسران پایان ۱۷ سالگی( آغاز ۱۸ سالگی ) پیش بینی شده است.

بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی

رینوپلاستی

اکثر کسانی که می خواهند بینی خود را جراحی کنند بیشترشان با هدف بهتر شدن ظاهر خود به سمت این عمل می روند البته برخی نیز برای اطلاح مشکلاتی که دارند به سوی عمل جراحی بینی می روند. فرم‌دهی بینی معمولاً از طریق شکاف‌هایی که در داخل بینی ایجاد می‌شود (جراحی بسته بینی) و یا شکافی که در زیر بینی ایجاد می‌شود و به طور ماهرانه در آن قسمت مخفی می‌شود، انجام می‌گردد. اندازه بینی به طور معمول کوچک‌تر می‌شود و در برخی موارد ممکن است بزرگ‌تر نیز شود. در این عمل ساختار حمایت کننده بینی با تغییر فرم، برداشتن یا اضافه کردن استخوان یا غضروف بینی تقویت و تعدیل می‌گردد. در برخی موارد ممکن است وجود یک نقص درونی در بینی مانند نابهنجاری در تیغه بینی (غضروف میانی در بینی) و یا مشکل در دیواره داخلی بینی، باعث اختلال در تنفس گردد. بهبود عبور هوا از بینی می‌تواند هم‌زمان با اصلاح ظاهر بیرونی بینی انجام گردد. تمامی عمل‌های جراحی بینی توسط بی‌هوشی عمومی صورت می‌پذیرد.

سوال های متداول در مورد سن مناسب برای عمل بینی 

1_ چه زمانی برای عمل بینی دانش آموزان مناسب است؟

فصل تابستان بهترین زمان برای انجام عمل بینی است چون به دوماه برای بهبود نیاز دارید.

2_ چرا سن مناسب برای عمل بینی مهم است؟

بهترین سن رسیدن به بلوغ جسمی است چون اجزای صورت کاملا رشد کرده اند.

 3_حداقل سن لازم برای عمل بینی کی است؟

کمترین سن جراحی برای دختران 16 سال و در پسران 18 سال است.

عمل جراحی بینی برای نوجوانان

بسیاری از افراد که با سنین کم به این سوی عمل جراحی بینی می روند دلیل اصلی آن مورد تمسخر قرار گرفتن آن ها در میان افراد همسن و سال خود است به همین دلیل بیشتر نوجوانان برای فرم دهی و کوچک شدن بینی خود به سوی عمل جراحی بینی می روند .  هنگامی که متخصص یک نوجوان را به عنوان کاندید انجام عمل جراحی بینی بررسی می‌کند موارد احتیاطی بیشتری را رعایت می‌کند. نوجوانی که برای عمل جراحی بینی مورد بررسی قرار می‌گیرد بایستی بیشتر مراحل رشد خود را پشت سر گذاشته باشد زیرا تغییرات نابه هنگام در بینی‌هایی که بسیار جوان است می‌تواند باعث ایجاد تبعات بسیار بدی گردد. همچنین آن‌ها باید انگیزه بسیار قوی جهت عمل جراحی بینی داشته باشند. جراح زیبایی به پاسخ‌هایی که بیمار نوجوان به سؤالات وی می‌دهد بسیار دقت می‌کند. نگرش او در مورد عمل جراحی را مورد بررسی قرار می‌دهد و ساختار صورت بیمار و تناسب آن را نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

عمل جراحی بینی در دوران بلوغ

افرادی که در دوران بلوغ هستند می توانند بدن خود را بهتر بشناسند و همچنین می توانند شروع به دوست داشتن آن نمایند ، بسیاری از افراد که در دوران بلوغ هستند به دنبال انجام عمل بینی می روند دلیلش هم بهبود ظاهر و زیبا تر شدن است .  آن ها به قدری در ظاهرشان به خصوص بین خود ریز می شوند و از خود ایراد می گیرند که  فکر می کنند هر کس که آن ها  را می بیند اول از همه به به بینی آن ها توجه و دقت می کند و می گوید که شما چگونه این دماغ را تحمل میکنید. با گذشت زمان افراد از این مرحله گذر کرده و اعتماد به نفس بیشتری به دست می‌آورند؛ اما برخی از افراد بدون صبر برای گذشت این زمان تحول، خواهان انجام این عمل هستند.

بهترین کاندید از بین نوجوانان برای جراحی بینی کیست ؟

پیش از اینکه بخواهید برای جراحی بینی خود اقدام کنید باید بدانید که آیا شما کاندید خوبی برای جراحی بینی هستید یا خیر ؟  مناسب ترین کاندید برای عمل بینی کسی است که در سلامت کامل جسمی و روحی بوده، در سن مناسبی قرار داشته باشد  و از جراحی توقعاتی واقع گرایانه داشته باشد. در صورتی که نوجوانی تعهد پذیر هستید، مشورت های لازم را انجام داده اید، و دارای سه ویژگی زیر هستید، کاندیدای خوبی برای انجام جراحی بینی می باشید.

 • انگیزه بالایی برای انجام تغییرات در زندگی تان دارید.
 • می توانید فعالیت ها و مسئولیت های روزمره خود ( کار، مدرسه، خانواده ) را برای مدتی متوقف کنید و زیر تیغ جراحی بروید.توانایی تقبل هزینه جراحی توسط جراح مورد علاقه تان را دارید.

عمل جراحی بینی در دوران بلوغ

زمان مناسب عمل بینی برای نوجوانان چه تایمی است ؟ 

به طور نسبی هر جوان یا نوجوان پس از جراحی بینی خود به 8 روز مرخصی پس از جراحی نیاز دارد ، بنا به همین دلیل هم تعطیلات زمستانی و تابستان ها بهترین زمان برای انجام جراحی بینی محسوب می شود. البته باید قبل از این ایام، از جراح بینی خود وقت بگیرید تا جراحی شما در این برهه های زمانی انجام شود.

مزایای جراحی بینی در نوجوانی

 • در سن پایین و دوران جوانی ، انسان در اوج سلامتی بوده و مناسب برای عمل بینی است چون پس از عمل بینی می تواند سریع تر بهبود پیدا کند.
 • اگر ظاهر بینی تان مانعی برای لذت بردن از زندگی می باشد، با جراحی هر چه سریع تر آن، می توانید بهتر و بیشتر از زندگی خود لذت ببرید.
 • در صورتی که از مشکلات تنفسی رنج می برید، بهتر است هر چه سریع تر آن را درمان کنید.( این جراحی می تواند بدون تغییر ظاهر بینی تان نیز انجام شود.)
 • داشتن ظاهری دلخواه، تنها در دوران نوجوانی می تواند آنقدر برای فرد با ارزش باشد و از دیدن خود لذت ببرد که شاید انجام جراحی بینی در آینده برای وی آنقدر خوشایند نباشد.
 • ممکن است پس از تغییر شکل بینی و افزایش اعتماد به نفس تان، از لاک خود بیرون بیایید و در فعالیت های اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشید. (به خاطر داشته باشید که علیرغم همه ی این موارد، شخصیت درونی شما عوض نخواهد شد و از درون هنوز هم همان فرد قبلی هستید.)
 • انجام عمل بینی در ۱۶ سالگیتوسط یک جراح ماهر می تواند به چهره نوجوان، توازن و هماهنگی بخشد. حتی چشم ها، گونه ها و لب ها ممکن است زیباتر از قبل دیده شوند.
 • اگر این واقعا همان چیزی است که می خواهید، اگر با خود صادق هستید و تزلزل ندارید، پس شما یک کاندید خوب برای جراحی بینی می باشید.

ویژگی بینی افراد مسن و تاثیر آن بر جراحی بینی

همان گونه که برخی از شما عزیزان می دانید دو عضو گوش و بینی در اندام ظاهری تا پایان پیری در حال رشد است ، به همین دلیل است که بروز اثرات جانبی و همچنین عوارض در سنین بالا بسیار بیشتر از جوانان و نوجوانان است . همچنین کسانی که در سنین بالا عمل می کنند ممکن است به آن نتیجه مطلوبی که در انتها انتظار دارند نرسند.

 • هر چه از سن افراد می گذرد نوک بینی که در اصلاح پزشکی به آن تیپ بینی نیز گفته می شود، به جهت پایین متمایل خواهد شد و این خود، جراحی بینی در این افراد را با چالش مواجه خواهد کرد.
 • علاوه بر این پوست افراد مسن به دلیل کند شدن روند کلاژن سازی آسیب پذیر تر از پوست جوانان است. به این دلیل ایجاد زخم با دوره طولانی بهبودی همراه خواهد بود.
 • به طورکلی بینی افراد مسن به دلیل کمبود چربی در ناحیه پوست و در نتیجه کاهش ضخامت آن .و همچنین ضعیف شدن عضلات و استخوان بینی می تواند نتجیه جراحی را تحت الشعاع خود قرار دهد.

هنگامی که افراد مسن برای عمل جراحی بینی اقدام می کنند با نکاتی که در بالا ذکر شد احتمال افتادگی نوک ینی پس از عمل جراحی بینی بسیار زیاد است ، و این افتادگی بینی به دلیل تکیه گاه مستحکم به سمت پایین متمایل شود و این خود موجب نارضایتی در بین افراد می شود . علاوه بر تمامی این تاثیرات بر ظاهر بینی عملکرد بینی در افراد مسن پس از جراحی ممکن است با اختلال مواجه شود، که این اختلال برای آن ها بسیار خطر آفرین خواهد بود. همانطور که می دانید جراحی بینی در تمامی سنین ممکن است با عارضه های جدی همراه باشد. که البته این افراد بروز عارضه های این چنین را مدیون جراحان بی تجربه و یا  عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی هستند. یکی از این عارضه ها که بروز ان در افراد مسن خطر آفرین خواهد بود، تنفس از دهان بعد از جراحی بینی است . این نکته از این جهت حائز اهمیت است که تنفس از راه دهان موجب کاهش اکسیژن خون خواهد شد که عارضه در افراد مسن غلظت خون و در نهایت بروز سکته را پی خواهد داشت .

ویژگی بینی افراد مسن و تاثیر آن بر جراحی بینی

بهترین سن جراحی زیبایی بینی

یکی از سوال هایی که بسیار در میان عمومی از افراد جامعه شایع شده است این است که بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی چه زمانی است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نظر اکثرا پزشکان این است که بهترین سن و بهترین زمان برای عمل زیبایی بینی تایمی است که رشد صورت به طور کامل به اتمام رسیده باشد. سن رشد هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است چرا که سن رشد صورت تمامی افراد بستگی به نژاد آن ها متفاوت است ، اما آنچه حائز اهمیت است، این است که، سن رشدی در زنان نسبت به مردان زودتر اتفاق می افتد . سن مناسب جهت عمل زیبایی بینی در زنان بعد از اتمام 16 سالگی و در سن مناسب جراحی بینی مردان بعد از اتمام 17 سالگی می باشد . لذا بهتر است قبل از انجام عمل بینی به جراح بینی مجرب مراجعه نمایید و در این خصوص با وی مشورت نمایید .

جراحی بینی در سنین بالا

جراحی در سنین بالا محدودیت به خصوصی ندارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه سن افراد بالا تر می رود پوست طراوت و شادابی خود را از دست می دهد و دیگر از آن جوانی و شادابی پوست چیزی باقی نمی ماند و باید توجه داشته باشید که پوست در روند عمل بینی موثر است . لذا جراحی بینی در سنین بالای 65 سال به دلیل وجود تغییرات پوست، تغییرات نوک بینی، پشت بینی و قوس استخوانی بینی توصیه نمی شود و بهتر است قبل از رسیدن به این سن اقدام به عمل بینی نمایید .

کلام آخر

از شما دوستان عزیز بابت اینکه ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید سپاس گذاریم و امیدوار هستیم که جواب تمامی سوال های خود را با خواندن این مقاله به دست آورده باشید ، در صورت خواستن مشاوره می توانید با شماره تماس هایی که در داخل سایت قرر دارد تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)