بهترین متخصص جراحی بینی

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • بهترین متخصص جراحی بینی
 بهترین متخصص جراحی بینی

بهترین متخصص جراحی بینی کسی است که جراحی را با علم و تجربه خود و با استفاده از تکنیک های مناسبی انجام دهد و بهترین و رضایت بخش ترین نتیجه جراحی را برای بیمار به همراه داشته باشد، بدون آن که به عملکرد بینی آسیب بزند. در عمل زیبایی بینی با توجه به آناتومی صورت، فرم و اندازه بینی تغییر می یابد. این تغییرات، شامل باریک شدن نوک بینی یا قسمت های فوقانی، بزرگ و کوچک شدن سایز بینی، تغییر زاویه میان بینی و لب و غیره می باشد. بهترین متخصص جراحی بینی خوب به کار گیری خلاقیت و مهارت خود خود حین عمل بینی، می تواند هر کدام از اعمال فوق را به خوبی پیاده سازی نماید.

 

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

خصوصیات بهترین متخصص جراحی بینی

 • حفظ عملکرد تنفسی توام با تغییر ظاهری بینی
 • در نظر گرفتن تناسب بینی با آناتومی صورت
 • اهمیت دادن به سلیقه و خواسته های منطقی بیمار
 • اولویت کار خود، سلامت و منفعت بیمار باشد.

خصوصیات بهترین متخصص جراحی بینی

بینی به عنوان عضو برجسته صورت نسبت به دیگر اعضای صورت آسیب پذیر تر می باشد. در اثر انحراف بینی، شکستگی بینی و دیگر مشکلاتی که در سوانح و اتفاقات روزانه رخ می دهد، آسیب دیدگی بینی به وجود می آید.

جراحی بینی با هدف برطرف نمودن هر کدام از مشکلات به وجود آمده مناسب ترین راه پیشنهادی می باشد. کم تجربه بودن متخصص جراحی بینی باعث می شود تغییرات اعمال شده رضایت بخش واقع نشود.

به همین علت است که انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی حائز اهمیت خواهد شد.

بهترین متخصص جراحی بینی طبیعی

با توجه به این که بینی از اجزای اصلی صورت است، طبیعی بودن فرم آن بسیار با اهمیت می باشد. این که یک جراح بتواند جراحی بینی را به شکلی انجام دهد که آن بینی به صورت طبیعی به نظر برسد از خصوصیات خوب و مهم آن جراح به شمار می رود. متناسب بودن سایز و فرم بینی با سایر اجزای صورت بسیار مهم است، آقایان مخصوصا در این مورد بسیار  دقیق تر هستند و این موضوع برایشان مهم تر است.

بسیاری از افراد مخصوصا آقایان دارای بینی استخوانی و قوز داری می باشند که نیازمند جراحی بینی خود هستند تا فرم زیبایی به بینی خود بدهند. یک جراح بینی خوب که متخصص جراحی بینی استخوانی است باید بتواند با انجام یک جراحی عالی، این قوز و فرم نا مناسب را به زیبا ترین شکل ممکن برطرف نماید و یک فرم عالی به آن بینی بدهد.

 

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

بهترین متخصص جراح بینی گوشتی

برخی افراد نیز با داشتن بینی بزرگ و گوشتی خود که دارای علائمی مانند ضخیم بودن پوست نوک بینی، پهن بودن بینی، ضخیم بودن عرض پره های بینی، بزرگی نوک بینی و غیره، هستند نسبت به بینی خود احساس خوبی نداشته و داوطلب جراحی بینی گوشتی خود هستند.

این روش جراحی بینی برای همه افراد مناسب نیست، جراحی بینی فانتزی برای کسانی که بینی گوشتی دارند با توجه به ضخامت پوست بینی مناسب نیست. این روش جراحی زیبای بینی بیشتر در بین خانم ها طرفدار دارد و آقایان بسیار کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. جهت انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی فانتزی، داوطلب عمل بینی فانتزی می بایست تحقیقات خود را در جهت پیدا کردن جراح مورد نظر خود را انجام داده تا بهترین متخصص جراحی بینی نیمه فانتزی را با توجه به خصوصیات آن جراح و اهداف و نتایج مورد انتظار خود مشخص نماید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • به مدت 2 هفته قبل از جراحی خورد مسکن هایی مانند پروفن ممنوع است.
 • در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید یا داروی خاصی باید مصرف کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از جراحی استحکام کنید.
 • برای این که معده خالی باشد سعی کنید شب غذای سبک بخورید و حدود 7 یا 8 ساعت چیزی نخورید.
 • حتما یک یا دو نفر همراه خود داشته باشید.
 • انجام آزمایشات خون قبل از جراحی ضروری است. جواب آزمایشات خود را در روز عمل جراحی همراه خود داشته باشید.
 • متقاضیان این جراحی برای رسیدن به نتیجه خوب و کوتاه شدن دوره ی درمان خود به نکات گفته شده پزشک خود در جلسه مشاوره به خوبی عمل کنند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

خصوصیات بینی گوشتی برای جراحی بینی گوشتی

خصوصیت این گونه بینی ها پوست ضخیم همراه با غدد چربی فراوان در قسمت نوک بینی به همراه پهن بودن سر بینی می باشد.

در این بینی ها بر خلاف نوک پهن و بزرگ، غضروف های ضعیفی دارند به نحوی که با فشار دست بر روی نوک بینی به راحتی پایین می آیند. در واقع به خاطر ضعف غضروف در این بینی ها، ساختار نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف است.

پس کوچک کردن و ضعیف کردن غضروف های این گونه بینی ها باعث افتادگی و پهن شدگی نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.از دیگر خصوصیات بینی گوشتی آن است که وقتی سر به عقب و بالا نگه داشته می شود به جای آنکه نوک بینی و کناره های آن حالت مثلث داشته باشند، حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارند.نکته دیگر در بینی های گوشتی آن است که به جای آن که نوک بینی پهن باشد کمی بالاتر از نوک بینی پهن ترین قسمت بینی می باشد.عمل بینی گوشتی در این بینی ها خطرناک و غیر ممکن نیست به شرطی که اصول جراحی بینی این گونه بینی ها صحیح انجام شود.

همان طور که گفته شد این گونه بینی ها ساختار غضروفی ضعیفی دارند، پس به جای برداشتن و کوچک کردن آنها باید غضروف آن ها را تقویت و اصلاح کرد.بسیاری از افراد هستند که از بینی گوشتی خود ناراضی و متقاضی انجام جراحی بینی هستند ولی با شنیدن جملاتی همچون برگشت پذیری بینی گوشتی ، نارضایتی افراد با بینی مشابه از جراحی منصرف شده اند.

در جواب به این دوستان باید گفت که تمام عوارض ناشی از هر جراحی بینی به جراح بینی مرتبط و وابسته است . چنان چه جراح بینی فردی متخصص و متبحر باشد هیچ گونه عوارضی ناشی از جراحی بینی رخ نخواهد داد. حتی انجام جراحی بینی گوشتی که عملی سخت تر از جراحی بینی های استخوانی است.

می توان به این دوستان پیشنهاد کرد تا جهت انتخابی درست، بیمارانی که سالهای گذشته جراحی کرده اند را جهت انتخاب جراح بینی آنالیز ، تحقیق و بررسی کنند تا از آینده بینی خود و نداشتن مشکلات تنفسی ناشی از جراحی اطمینان حاصل کنند.

 

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

تفاوت پوست بینی گوشتی و استخوانی در جراحی

معمولا اکثر مردم به راحتی می توانند تفاوت بینی گوشتی و استخوانی را تشخیص دهند. اگر پوست سر بینی های گوشتی را با دو انگشت فشار دهیم چربی از سوراخ های ریزی که بر روی بینی قرار دارد بیرون می ریزد، اما در بینی های استخوانی این اتفاق رخ نمی دهد. هر چه از سمت بالایی بینی به سمت پایین بینی حرکت کنیم پوست در شکل دادن و زیبایی بینی بعد از عمل بیشتر می شود و بنا به نوع پوست و کیفیت آن نتیجه حاصل از جراحی زیبایی بینی بهتر خواهد شد. اما در صورتی که صورتی کوچک ترین مشکلی در بینی وجود داشته باشد برای مثال لبه استخوان مقداری تیز باشد به آسانی از زیر پوست نمایان می شود. لذا از نظر برخی از جراحان بینی، جراحی است.

دیگر تفاوت های بینی گوشتی و استخوانی

 • در عمل بینی کسانی که بینی استخوانی دارند، می توانند انواع مدل بینی از بینی فانتزی، نیمه فانتزی، طبیعی و غیره را انتخاب کند، در حالی که بینی های که دارای پوست نازک هستند به مراتب سخت از جراحی بینی با پوست ضخیم این انتخاب برای کسانی که بینی گوشتی دارند محدود تر شده و در برخی از موارد فرد تنها می تواند مدل بینی طبیعی را انتخاب کند.
 •  ایرادات بینی استخوانی به دلیل پوست نازکی که دارد بیشتر نمایان می شود اما در بینی گوشتی این چنین نمی باشد.
 • اغلب جراحی بینی گوشتی با تقویت اسکلت بینی (غضروف بینی) همراه می باشد، اما این اتفاق برای جراحی بینی استخوانی کمتر رخ می دهد.
 • از دیگر تفاوت بینی گوشتی و استخوانی می توان به دوره نقاهت پس از عمل بینی اشاره کرد، دوره نقاهت در دماغ گوشتی معمولا بیشتر از دماغ استخوانی است.
 • همچنین کاهش تورم و کبودی در بینی های استخوانی سریع تر از بینی های گوشتی می باشد.

دیگر تفاوت های بینی گوشتی و استخوانی

شناخت بینی استخوانی

شاید این جمله که عمل بینی استخوانی نتیجه بهتری به دنبال دارد را زیاد شنیده‌اید. اگر بخواهیم به نتیجه جراحی بینی استخوانی و گوشتی بپردازیم به ‌طور کلی عمل بینی‌های گوشتی نتایج با تفاوت کم‌تری به‌دنبال دارند؛ چراکه این نوع عمل با چالش بزرگی چون کمبود نوک بینی همراه است و اغلب نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی، بسیار زیبا و ایده‌آل‌تر است. بینی استخوانی که در اصطلاح به آن، بینی قوزدار و عقابی می‌گویند، اسکلت غضروفی استخوانی محکم و قوی با پوستی ظریف دارد که همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین عمل جراحی بینی کمک می‌کند که منجر به جلوه‌ی بسیار زیبای بینی‌های استخوانی پس از عمل می‌شود. در ادامه به صورت خلاصه مشخصات اصلی بینی استخوانی را برشمرده‌ایم:

 • شکل ظاهری: دارای قوز
 • جنس پوست: نازک با انعطاف‌پذیری بالا
 • استخوان: باریک
 • بافت غضروفی: بسیار مستحکم
 • لایه‌های چربی:بسیار نازک
 • پره‌های بینی: کوچک و باریک

مراقبت های  بعد از عمل بینی

 1. به مدت 24 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید، این اقدام باعث می شود تا شما میزان قابل توجهی از کبودی و تورم های ناشی از جراحی را کاهش دهید.
 2. برای کمپرس حتما عینک های مخصوص تهیه کنید و دائما آن را خنک نگه دارید تا بتوانید بر روی بینی و گونه ها آن را بگذارید.
 3. سعی کنید آمپول های دگزامتازون و مسکن های تجویز شده را سر ساعت مصرف کنید، این دسته از داروها برای کاهش درد و نیز کاهش تورم ها و کبودی شما تجویز می شوند.
 4. ممکن است جراح برای شما قرص سرماخوردگی و استامینوفن تجویز نماید این قرص ها برای جلوگیری از سرماخوردگی شما و نیز جلوگیری از عطسه های نا خواسته تجویز می شوند.
 5. بعد از جراحی نیاز است تا در یک مکان آرام استراحت کنید و از یک بالشت بلند برای زیر سر استفاده کنید تا سر شما در هنگام استراحت بالا بوده و فشاری به بینی وارد نشود.
 6. برای اینکه کبودی شما کمتر شود ، آب کرفس و آب آناناس مصرف کنید
 7. قبل از اینکه گچ بینی را بردارید حتما استحمام کنید ، این کار باعث می شود تا گچ روی بینی شما خیس شود و راحت تر از روی بینی برداشته شود.
 8. از خندیدن و حرف زدن بسیار زیاد و وارد کردن فشارهای سنگین به نواحی بینی و لب ها به مدت یک هفته خودداری کنید
 9. بعد از برداشتن گچ ،پزشک از چسب برای محافظت بینی شما استفاده می کند ، از جراح بخواهید تا نحوه ی صحیح قرار دادن چسب بر روی بینی را به شما آموزش دهد تا در زمان استحمام و سایر امور که نیاز به تعویض چسب دارید دچار مشکل نشوید .
 10. با پزشک خود در ارتباط باشید و به یاد داشته باشید که خونریزی های بسیار کم از ناحیه بینی در روزهای ابتدایی طبیعی است.

تورم پس از عمل بینی

هرگونه جراحی در هر ناحیه ای از بدن، حتی ساده ترین عمل، بر اثر ضربه وارده به بافت ها آن ناحیه و اطراف آن را تحت تاثیر قرار داده و سبب بروز تورم می شود. میزان ورم نوک بینی در افراد مختلف متفاوت می باشد. همچنین چنانچه عمل جراحی بینی به منظور بهبود تنفس انجام شده باشد، میزان تورم ایجاد شده نیز بیشتر خواهد. پس از تورم ایجاد شده در دوره اولیه بهبودی بخش اعظمی از تورم ایجاد شده نیز ناشی از تجمع مایع بوده که به صورت مستمر بین 2 تا 14 هفته التیام می یابد، پس از آن بینی فرم بهتری پیدا خواهد کرد.

خونریزی پس از عمل بینی بسیار به ندرت و به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، ممکن است بیمار حین عمل و یا بعد از آن دچار خونریزی شدید شود که حتی برای بند آوردن آن به کمک اورژانس و یا گاها به تزریق خون نیاز پیدا کند. یکی از دلایل بروز خونریزی بالا رفتن فشار خون است. به همین دلیل از 10 روز قبل از عمل باید از مصرف دارو های ضد التهاب و آسپرین که باعث افزایش فشار خون می شوند خودداری کرد.

تورم پس از عمل بینی

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با ویژگی های نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی آشنا کنیم. امیدوارم  که مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن انتقاد یا پیشنهاد می توانید آن را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)