عوارض جراحی بینی استخوانی

زیبایی همیشه به عنوان عاملی بوده است که افرادی زیادی را جذب خودش کرده است. مهمترین عامل در زیبایی جذابیتی است که فرد آن را بدست می آورد و باید آن را در نظر داشته باشید چون اهمیت فراوانی دارد. به طور کلی روش های زیادی برای جذابیت وجود دارد. یکی از این روش ها جراحی بینی استخوانی می باشد. معمولا بینی ها انواعی دارند و روش های جراحی آنها نیز نسبت به نوع آنها متفاوت می باشد. در این مقاله می خواهیم جراحی بینی استخوانی را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این زمینه نکاتی را مطرح سازیم.

عوارض جراحی بینی استخوانی

به طور کلی تمامی روش های جراحی زیبایی دارای عوارضی می باشند. جراحی بینی استخوانی نیز عوارض خاص خودش را دارد که در این خصوص می توانیم به آبریزش بینی و تورم و کبودی اشاره داشته باشیم. این نوع عوارض در تمامی انواع روش های جراحی بینی وجود دارد، به طوریکه پزشک مورد نظر می تواند به شما روش هایی را ارائه دهد تا از شر این عوارض خلاص شوید. همچنین پزشک می تواند داروهایی را تجویز کند تا به راحتی و در کمترین زمان عوارض مربوط به جراحی بینی استخوانی از بین بروند.

فیلم جراحی بینی استخوانی

در فیلم جراحی بینی استخوانی به طور کلی ما در اتاق عمل قرار داریم. پزشک سعی می کند در فیلم جراحی بینی استخوانی از وسایلی استفاده کند که به خوبی بتوانند عملیات مربوط به جراحی را بر روی بینی بیمار پیاده سازی نمایند. همچنین باید بدانید که در برخی مواقع در فیلم جراحی بینی استخوانی پزشک مورد نظر سعی می کند فرآیند ها را چه به صورت صوت و چه به صورت عملی برای افرادی که فیلم را می بینند توضیح دهد. به طور کلی در هر کلینیکی و هر بخشی که به جراحی بینی مربوط است، می توانیم فیلم های جراحی بینی را در بخش های مختلف ببینیم. هر فیلم نیز جزییات خاص خودش را دارد. شاید شما بپرسید این جزییات شامل چه مواردی می شود. در این خصوص باید بدانید که جزییات مربوطه بیشتر شامل نوع بینی خواهند بود. به عنوان مثال اگر بینی گوشتی باشد، جزییات عمل مربوط به آن نسبت به جراحی بینی استخوان تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت. به طور کلی پزشک نیز باید تخصص فراوانی داشته باشد تا شما بتوانید در کمترین زمان ممکن به نتیجه ای که می خواهید بعد از جراحی دست پیدا کنید.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

بهترین مدل عمل بینی استخوانی معمولا به آن دسته از بینی هایی بر می گردد که یا قوز اضافی دارند و یا یک سری انحرافاتی در بینی آنها وجود دارد که با انجام عمل بینی در کمترین زمان ممکن از بین می رود. بینی های استخوانی به طور کلی پوست نازکی دارند و این امر می تواند سرعت را در عمل جراحی بهبود بخشد و باید به این مورد توجه داشته باشید چون مهم است و از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد. معمولا بد فرم بودن بینی استخوانی ویا قوز داشتن که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم می توانند ازعوامل شایعی باشند که افراد نسبت به انجام آن در سریعترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام می دهند. در برخی موارد بینی فرد دچار شکستگی می شود. معمولا در اثر ضرباتی که به بینی وارد می شود، می توانیم ببینیم که جراحی بینی استخوانی باز در این حالت قابل انجام می باشد. در برخی افراد نیز این حالات به صورت متنوع خواهند بود، شاید یک نفر بینی اش قوز داشته باشد و شاید یک نفر نیز بینی اش دچار شکستگی باشد که باید به این مورد توجه داشته باشید چون اهمیت فراوانی خواهند داشت.

عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی

در هنگام عمل بینی استخوانی معمولا پزشک مورد نظر برای اینکه بتواند در رزومه اش یک سریم دارک از بیمارانش داشته باشد، میتواند قبل از عمل بینی و بعد از عمل بینی عکس بگیرد، و نتایج مربوط به جراحی را با هم مقایسه نماید. حتی در برخی موارد خود بیمار این کار را انجام می دهد. علت این کار می تواند بیشتر به نتیجه ای که فرد می خواهد به آن دسترسی داشته باشد اختصاص داده شود. شما نیز باید به این مورد توجه داشته باشید چون اهمیت فراوانی دارد و تخصص پزشک را برای شما به اثبات خواهد رساند. از دیگر نکات مربوط به عکس قبل و بعد عمل بینی استخوانی کیفیت عکس نیز مورد قابل توجه دیگر خواهد بود. هرچه کیفیت عکس بالاتر باشد، فرد به راحتی می تواند خودش را با قبل از عمل و بعد از عمل به راحتی مقایسه نماید. این امر نیز می تواند به پزشک و افراد کاندید جراحی بینی استخوانی این امکان را دهد که با کمترین نگرانی نسبت به انجام عمل بینی استخوانی اقدامات لازم را به انجام برسانند. هرچه پزشک تخصص بالایی در این زمینه داشته باشد، عمل جراحی مربوطه به آسانی قابل انجام خواهد بود.

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه عمل بینی استخوانی موارد زیادی را در بر می گیرد. اولین مورد به تخصص جراح ارتباط داده می شود. هرچه جراح تخصص بالایی داشته باشد، شما باید دستمزد بیشتری برای جراحی عمل بینی استخوانی پرداخت نمایید. هزینه بیهوشی نیز از دیگر مواردی است که باید در هنگام پرداخت هزینه آن را پرداخت کنید. معمولا بیهوشی توسط تیم بیهوشی انجام می شود. متخصصین بیهوشی باید به خوبی بر کارشان تسلط داشته باشند. این امر نیز در هنگام پرداخت هزینه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید به آن توجه داشته باشید. در خصوص موارد دیگر می توانیم به هزینه اتاق عمل و تجهیزاتی که در هنگام عمل قرار است استفاده شود اشاره کنیم. نوع جراحی نیز همیشه بر قیمت و هزینه های مربوطه تاثیرگذار است. باید بدانید که هزینه جراحی بین استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی تفاوت بسیار زیادی دارد که توجه به این مورد نیز خالی از لطف نخواهد بود. در آخر باید بدانید که موقعیت جغرافیایی کلینیکی که به آن مراجعه می کنید، بر هزینه مربوط به جراحی بینی استخوانی تاثیرگذار است و باید به آن توجه داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • مراقبت های بعد از جراحی بنیی تا یک سال به طول می انجامد و تمامی آنها را باید به طور کامل انجام دهید تا به نتیجه ای که میخواهید برسید.
  • در هفته اول شما باید اسپلینت را بردارید و بدون اینکه نشانه ای بر روی صورت شما ایجاد شود به بیرون بروید در صورتی که کبودی ها وجود دارند باید از آب کرفس و یا کمپرس های آب سرد استفاده کنید تا به طور کامل بهبود پیدا کنید.
  • در دو هفته بعد بیشتر تورم صورت شما فروکش خواهد شد و همه کبودی های مربوط به صورت تان را می توانید برطرف کنید. تا 3 الی 4 هفته می توانید به فعالیت های خودتان برگردید.
  •  همچنین باید بدانید که انجام ورزش های سبک نیز می تواند در کمترین زمان ممکن شما را به چیزی که میخواهید برساند. بعد از 6 هفته نیز معمولا عملکرد استخوان ها به حالت پایدار در آمده اند و شما می توانید تمرینات سنگین را انجام دهید.
  •  حال با خیال راحت می توانید عینک بزنید. بعد از 3 الی 6 ماه با توجه به تجویز دارو ها بی حسی های موضعی و غیرطبیعی روی صورت شما به طور کامل از بین خواهند رفت. بعد از یک سال سال نیز روند بهبودی را شما به طور کامل خواهید گذراند و تورم مربوطه فروکش می کند و شکل جدید بینی استخوانی بر روی چهره شما شکل می گیرد.
  • بعد از عمل نیز باید سر خودتان را بالا نگه دارید. همچنین برای کاهش درد می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. به مقدار کافی نیز باید استراحت کنید تا هیچ آسیبی از نظر جسمی به شما وارد نشود. همچنین باید یک رژیم غذایی سالم را نیز دنبال نمایید. ورزش های سنگین نباید انجام دهید. از نور خورشید نیز باید دوری کنید و به هیچ عنوان لب به سیگار نزنید.

روش های جراحی بینی استخوانی

روش های جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی به روش باز و بسته قابل انجام می باشد. در روش از معمولا تغییراتی در ظاهر بینی انجام می گیرد. در طول روش جراحی باز، برش هایی انجام می شوند که می توانند تغییراتی را در ساختار غضروف و ساختار کلی بینی ایجاد کنند. در روش بسته نیز برش ها بیشتر در داخل بینی انجام می گیرد که تغییراتی که مد نظر جراح است از این روش بر روی بینی شما پیاده سازی می شود که باید به این مورد توجه داشته باشید. همچنین قبل از مشاوره برای تعیین نوع روش جراحی با پزشک مشورت هایی خواهید داشت.

کلام آخر

در این مقاله ما جراحی بینی استخوانی را بررسی کردیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم. باید بدانید که جراحی بینی استخوانی روشی است که بسیار هم نتیجه بخش است. این روش به صورت باز و بسته انجام می شود و تعیین نوع روش نیز بر عهده جراح مربوطه می باشد. جراح نیز باید از تخصص بالایی برخوردار باشد تا شما به نتیجه ای که میخواهید برسید. کلینیکی که به آن مراجعه می کنید نیز باید دارای تجهیزاتی باشد تا روند جراحی شما به سرعت انجام شود. شما عزیزان می توانید برای عمل بینی استخوانی خود به کلینیک دکتر مقتدر مراجعه فرمایید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کلینیک ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

جراحی بینی استخوانی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

جراحی مناسب افرادی است که در ابتدا بینی آنها استخوانی می باشد و همچنین می خواهند تغییراتی را از نظر ظاهر روی بینی خودشان ایجاد کنند تا زیباتر نیز به نظر برسند.

جراحی بینی استخوانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

جراح بینی استخوانی در ابتدا باید از تخصص بالایی برخوردار باشد. هرچه تخصص جراح بیشتر باشد شما می توانید به نتیجه دلخواه خودتان بعد از جراحی برسید و این امر از اهمیت بالایی نیز برخوردار خواهد بود.

چه داروهایی برای بعد از عمل بینی استخوانی تجویز می شود؟

معمولا پزشک جراح داروهایی را برای شما تجویز می کند تا در کمترین زمان ممکن از عوارض مربوطه خلاص شوید. این داروها می توانند درد را کم کنند و عوارض مربوط به بعد از جراحی را نیز کاهش دهند.

به چه کلینیکی برای انجام جراحی بینی استخوانی مراجعه کنیم؟

معمولا شما باید به کلینیکی مراجعه کنید که دارای متخصصین بسیار زیادی می باشد. تجهیزاتی که در کلینیک مربوطه وجود دارند نیز باید کیفیت بالایی داشته باشند و بسیار جدید باشند. اگر این موارد در کلینیک مورد نظر شما وجود دارد، می توانید برای جراحی به آن مراجعه کنید.