جراحی بینی عروسکی

جراحی بینی عروسکی را می توانیم به ندرت جز روش های جراحی پرطرفدار در نظر بگیریم. در روش بینی عروسکی همان طورکه از نامش پیداست، بینی حالت بسیار کوچکی پیدا می کند. البته در این روش سعی می شود تا فرم و تقارن صورت نسبت به سایر اجزای بینی نیز حفظ گردد. این مورد به تخصص و تجربه جراح نیز بستگی خواهد داشت. هدف اصلی در جراحی بینی عروسکی علاوه بر زیبایی، کوچک کردن بینی می باشد که باید آن را مورد مطالعه قرار داد. شایان ذکر است که جراحی بینی عروسکی هم در ایران و هم در کشورهای اروپایی طرفداران بسیار زیادی دارد.

هزینه جراحی بینی عروسکی

در روش عروسکی، تقریبا همه افراد بعد از انجام این عمل، دوست دارند تبدیل به باربی شوند. البته باربی شدن در دنیای امروزی علاوه بر جراحی بینی نیازمند به یک تفکر خاص نیز است که آن هم کاهش چربی های شکم است. ولی مدل باربی و یا مدل عروسکی به جراحی بینی عروسکی ارتباط داده می شود. در ارتباط با هزینه چند مورد باید ذکر شود که همه موارد مربوطه بر هزینه مورد نظر تاثیر دارند :

 1. اولین مورد که بر هزینه تاثیر گذار است، کلینیکی می باشد که ما برای انجام جراحی به آن مراجعه می نماییم. در این حالت موقعیت جغرافیایی کلینیک مد نظر می باشد.
 2. در مرحله بعد که یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی عروسکی می باشد، می توانیم به تخصص جراح بینی عروسکی اشاره کنیم. در این بین با مراجعه به یک متخصص علاوه بر هزینه کل کار، باید بر مبنای تخصص جراح یک هزینه اضافه بر سازمان نیز در مراحل مختلف پرداخت نمایید.
 3. در بخش سوم که باز می توانیم این بخش را به عنوان عاملی تاثیر گذار در نظر بگیریم، می توانیم به تجهیزاتی که در روند جراحی استفاده می شود اشاره کنیم. این تجهیزات بیشتر بر این اساس مورد استفاده قرار می گیرند تا فرد به نتیجه ای که می خواهد دست یابد.

قیمت جراحی بینی عروسکی

جراحی عروسکی روشی است که می تواند بر اندازه بینی تاثیر گذار باشد. در این روش اندازه بینی به مراتب کوچکتر از حالت قبلی اش می گردد. معمولا در این روش از یک سری ایمپلنت استفاده می شود که متناسب با ساختار بینی ما خواهند بود. حال اگر بخواهیم قیمت را در نظر بگیریم باید به چند مورد در زیر اشاره داشته باشیم :

ابتدا باید در نظر بگیریم که نوع بینی، به طور کلی تاثیر بسزایی در قیمت جراحی بینی عروسکی دارد. با این حالت روند قیمت گذاری به شرح زیر می باشد : قیمت بر مبنای موقعیت کلینیکی که به آن مراجعه می نمایید به شرح زیر خواهد بود: شروع قیمت ها در برخی مناطق از مقدار 8 میلیون تومان شروع می شود. در برخی دیگر نیز می توانیم شروع قیمت ها را از چیزی در حدود 9 میلیون تومان در نظر بگیریم. به صورت تخصصی و با کیفیت نیز هزینه جراحی بینی عروسکی از 15 میلیون تومان شروع می شود و تا 70 میلیون تومان نیز در برخی مناطق خاتمه می یابد.

مزایای جراحی بینی عروسکی

مزایای جراحی بینی عروسکی

علاوه بر بینی عروسکی مزایای بسیار زیادی را نیز می توانیم، برای این سبک از جراحی در نظر بگیریم که در زیر به تمامی آنها اشاره خواهیم داشت:

 1. در ابتدا شایان ذکر است که در جراحی به روش عروسکی قوس بینی نسبت به فرم صورت تنظیم می گردد. در برخی افراد که بینی بزرگی دارند ممکن است با یک سری محدودیت نیز مواجه گردند. این محدودیت ها نیز توسط جراح مورد نظر تنظیم خواهد شد.
 2. اعتماد به نفس فرد بعد از جراحی بینی عروسکی بسیار افزایش می یابد.
 3. در صورتی که فرد در حوزه مدلینگ فعالیت دارد، این سبک از جراحی بر جذابیتش بسیار می افزاید.
 4. میزان عوارض در این سبک از جراحی به مراتب کمتر از روش های دیگر است.
 5. پهنای بینی در این روش کاهش می یابد.
 6. پهنای نوک بینی کاهش خواهد یافت.
 7. طول بینی نیز تناسب خودش را به دست خواهد آورد.
 8. در حین جراحی چربی های اضافی در زیر پوست بینی برداشته می شوند.
 9. قوز بینی نیز توسط جراح برداشته خواهد شد.

عوارض جراحی بینی عروسکی

در تمامی روش های جراحی بینی، ایجاد عوارض نیز امری احتمالی و در عین حال 100 درصد می باشد. عوارض جراحی بینی عروسکی نیز به صورت موقت ایجاد می گردند و از بین می روند. عوارضی که بعد از عمل وجود دارند مواردی شامل :

 1. کبودی جز یکی از شایع ترین مواردی است که برای عوارض، همه افراد آن را تجربه خواهند نمود.
 2. در موارد دیگر تورم و التهاب و درد نیز در بسیاری از افراد دیده شده است.
 3. تمامی این عوارض به صورت طبیعی بعد از انجام جراحی ایجاد می گردند. استفاده از یک سری دارو و روش های منحصر به فرد به کاهش هرچه تمام تر این عوارض به ما کمک خواهند نمود.

عکس قبل و بعد جراحی بینی عروسکی

قبل و بعد جراحی بینی عروسکی معمولا هر بیمار از خودش عکس می گیرد تا نتایج جراحی برای او قابل مقایسه باشد. در عین حال در برخی از کلینیک ها این عکس ها برای ایجاد یک سری پرونده پزشکی گرفته می شوند. نکته مهم در رابطه با عکس ایجاد اعتماد به نفس در راستای رسیدن به نتیجه ای است که بیمار در تصوراتش دارد.

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران

بهترین جراح بینی عروسکی در تهران معمولا از چند نظر این عنوان را از آن خود می کند که در زیر به این موارد اشاره خواهیم داشت :

 • اولین مورد به این خاطر است که جراح مربوطه در تمامی مراحل جراحی بیمار را همراهی می کند.
 • انجام جلسات مشاوره قبل از جراحی یکی از مهمترین مواردی می باشد که هر جراح باید نسبت به بیمار آن را به انجام برساند.
 • بررسی شرایط بدنی بیمار نیز از عادات مهم هر جراح برای انجام جراحی بینی عروسکی به حساب می آید.
 • تخصص جراح نیز بسیار اهمیت دارد. این مورد در بخش هزینه نیزعامل تاثیر گذاری به حساب می آید.

سوالات متداول

چه کسی مناسب انجام جراحی بینی عروسکی می باشد؟

فردی که بینی استخوانی دارد به مراتب شانس بیشتری برای انجام جراحی بینی عروسکی نیز خواهد داشت.

قبل از جراحی بینی عروسکی چه کارهایی باید انجام شود؟

استفاده از دخانیات به مدت چند هفته باید ممنوع باشد. استفاده از داروهای ضد التهاب و غیر استروئیدی نیز ممنوع است. خانم های باردار و یا افرادی که بیماری زمینه ای دارند به هیچ عنوان حق انجام جراحی بینی عروسکی را نیز نخواهند داشت.

نتایج جراحی بینی عروسکی تا چه زمانی پایدار است؟

این نتیجه تا چند سال خواهد بود. مراجعه به یک پزشک متخصص و با تجربه می تواند زمان این نتایج را تا چندین سال بیشتر کند و البته در همه افراد نیز این گونه خواهد بود.

آیا عوارض جراحی بینی عروسکی زود از بین می روند؟

بله عوارض جراحی بینی عروسکی چون موقتی هستند، از طریق دارو و موارد دیگر از بین خواهند رفت.