جراحی بینی مردانه

 • خانه
 • -
 • وبلاگ
 • -
 • جراحی بینی مردانه
 جراحی بینی مردانه

امروزه رینوپلاستی تحت عنوان جراحی بینی نیز شناخته می شود. در حال حاضر این نوع از عمل زیبایی در سراسر جهان افزایش پیدا کرده است. بر این اساس آقایان با استفاده از جراحی بینی مردانه، این امکان را خواهند داشت که شکل بینی خود را تغییر داده و زیبایی چهره را بیشتر کنند. به علاوه این عمل به آقایان کمک می کند تا نقص های ساختاری بینی را برطرف نمایند. با این تفاسیر انحراف تیغه بینی و مشکلات تنفسی نیز از بین خواهند رفت. در ادامه این نوشته از وب سایت دکتر مقتدر قصد داریم تا بیشتر در رابطه با جراحی بینی مردانه صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

نکات لازم در خصوص جراحی بینی مردانه

با انجام جراحی زیبایی بینی، گونه، چانه، چشم و دیگر اعضای صورت، تناسب نسبی با یکدیگر پیدا می کنند. در این حالت انجام جراحی می تواند موجب تقارن در صورت شود. علاوه بر این نوک بینی، پره ها و بخش های مختلف نیز اصلاح خواهند شد. با توجه به حساسیت های موجود در این نوع از جراحی، باید عمل توسط یک فرد متخصص و کاربلد انجام شود. در این صورت این اطمینان به بیمار داده می شود که شکل مورد نظر بینی مطابق میل او بوده و نتایج درمانی مورد نظر را به دست خواهد آورد.

یک بینی مردانه خوب باید چگونه باشد؟

در جراحی بینی مردانه، پزشک ویژگی های چهره آقایان را بررسی کرده و در نهایت جراحی را انجام می دهد بنابراین بیشتر مواقع، پزشک می تواند شکل مورد نظر را به بیمار پیشنهاد دهد و به بهبود ظاهر شخص کمک کند. بینی دارای یک بخش برجسته، یک بخش مستقیم و نوک می باشد. این بخش از صورت با یک زاویه نود درجه و بالاتر از لب قرار می گیرد. این در حالی است که شکل بینی خانم ها متفاوت از آقایان است چرا که برجستگی بینی بانوان نرم تر بوده و با لب بالایی، زاویه منفرد دارد. به علاوه بینی بیشتر آقایان پهن تر و بلندتر از بینی خانم ها است. در عین حال نوک بینی مردان نیز در مقایسه با خانم ها بیشتر است. با این تفاسیر جراحی با توجه به ویژگی های بینی شخص انجام می شود.

انجام جراحی زیبایی در مردان و زنان متفاوت است؟

با وجود این که جراحی زیبایی در زنان و مردان مشابه است اما اهداف مرتبط با جراحی بینی متفاوت خواهند بود. به عنوان مثال بیشتر آقایان برای صاف کردن بخش استخوان بینی و افزایش عرض آن، اقدام به جراحی می نمایند. با این وجود خانم ها برای کوچک کردن بینی یا افتاده بودن نوک آن اقدام به جراحی می کنند. در حال حاضر تمام پزشکان زیبایی، جراحی بینی مردانه و زنانه را انجام می دهند.

مزایای جراحی بینی مردانه

مزایای جراحی بینی مردانه

تقارن بینی: پس از انجام جراحی بینی بیمار می تواند بینی طبیعی داشته باشد که با سایر ویژگی های صورت مطابقت خواهد داشت.

ترمیم عیوب ساختاری: در بسیاری از موارد، با انجام جراحی بینی، عیوب ساختاری بینی برطرف می شود.

افزایش اعتماد به نفس: جراحی بینی می تواند ظاهر را بهتر کند و منجر به افزایش اعتماد به نفس بیمار شود. انجام جراحی زیبایی برای مردان می تواند مزایای طولانی مدت زیادی را به همراه داشته باشد اما توجه به این که نکته حائز اهمیت است که ممکن است بیمار پس از سپری شدن چندین ماه، نتایج کامل درمان را مشاهده نماید.

آیا شما می توانید بینی خود را جراحی کنید؟

واقعیت این است که انجام جراحی بینی مردانه یک تصمیم بزرگ و مهم محسوب می شود که نباید از کنار آن ساده شد. خوشبختانه در حال حاضر پزشک پیش از انجام جراحی، ارزیابی خود را با بیمار در میان گذاشته و ویژگی های صورت شخص را بررسی می نماید. به طور کلی داشتن هر یک از ویژگی های زیر می تواند شما را تبدیل به یک کاندید جدی برای جراحی زیبایی نماید. این ویژگی ها عبارتند از:

 • برخورداری از سوراخ های بینی پهن یا گشاد
 • داشتن پل بینی خیلی بلند یا خیلی پایین
 • نوک بینی کوتاه و رو به سمت بالا
 • بینی خیلی پهن یا خیلی باریک
 • قوز پشتی بینی (قوز روی بینی)
 • نوک بینی پیازی شکل
 • بینی افتاده و نامتناسب
 • بینی کج و نامتقارن

ریکاوری بعد از عمل بینی مردانه

ریکاوری بعد از عمل بینی مردانه

جراحی بینی مردانه می تواند برای بیمار سخت باشد بنابراین سپری کردن دوران نقاهت نیاز به گرفتن مرخصی از محل کار یا مدرسه خواهد داشت به علاوه تمام فعالیت های بیمار باید به گونه ای تنظیم شود که شخص بتواند بر بهبود خود تمرکز نماید. در روزهای اول و پس از انجام عمل جراحی، تورم و کبودی بینی امری طبیعی خواهد بود که به مرور زمان از بین خواهند رفت. پس از آن پزشک به بیمار پیشنهاد می کند که هر سه ماه یکبار برای بررسی بینی، با وی ملاقات نماید. ممکن است دیدن نتایج نهایی عمل تا دو سال طول بکشد. تا مدت های زیادی بینی عمل شده بدون تغییر باقی خواهد ماند اما با افزایش سن و پیر شدن شخص، تغییرات چهره روی شکل بینی نیز تاثیر خواهد گذاشت. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره های درج شده در وب سایت با کلینیک زیبایی بینی دکتر خسرو مقتدر در ارتباط باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)