بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد

 • خانه
 • -
 • دسته‌بندی نشده
 • -
 • بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد
 بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد

انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد نقش بسیار مهمی را در اثر بخشی عمل بینی را دارد ، در طول سال هایی که عمل زیبایی جراحی بینی رشد کرده است و روز به روز به متقاضیان انجام آن افزوده می شود از مهم ترین مسائلی که ثابت باقی مانده است اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد می باشد ، انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد از حساسیت بسیار ویژه ای برخوردار است زیرا در صورتی که چنین پزشکی روند جراحی را انجام دهد احتمال بروز خطرات ناشی از جراحی بینی را کاهش می دهد و در آخر جراحی به سلیقه افراد نزدیک تر خواهد بود ، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

 انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

در اولین قدم برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد افراد می توانند در گوگل به جست و جوی بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد بپردازند و یا اینکه در رابطه با جراحان بینی در بین دوستان و آشنایان خود جست و جو کنند و بعد از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی می توانند در سایت و یا اینستاگرام دکتر سوابق پزشکی و نمونه کار های او را ببینید و بعد از پیدا کردن شناخت نسبی در رابطه با جراح زیبایی بینی فرد می تواند در به مطب او مراجعه کند و به صورت حضوری با بیماران پزشک جراح ملاقات کند و در رابطه با میزان رضایت آن ها از انجام جراحی بینی توسط آن جراح بپرسد ، افراد بعد از گذشت از این مراحل و انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد باید در جلسات مشاوره با پزشک شرکت کنند و در این جلسات افراد انتظارات خود را از جراحی بینی بازگو می کند و بعد از معاینه شدن بینی توسط جراح فوق تخصص پلاستیک می گوید که تا چه حدی انتظارات افراد قابل اجرا می باشد و بعد شما تصمیم می گیرید که جراحی بینی خود را به دست چه فردی بسپارید .

ویژگی جراح زیبایی بینی

در ادامه مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • پزشک جراحی بینی باید سلامت فرد بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد .
 • جراحی بینی باید به اندازه کافی از جراحی بینی اطلاعات داشته باشد تا بتواند به طور کلی اعتماد بیمار را به دست آورد .
 • جراح بینی باید نسبت به ساختار بینی شناخت کافی را داشته باشد .
 • جراح متخصص بینی جراحی است که توانایی های مورد نیاز برای انجام جراحی بینی را داشته باشید .
 • جراحی زیبایی بینی باید توانایی تجسم چهره بیمار را بعد از عمل جراحی بینی داشته باشد .
 • بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد جراحی است که تمامی خواسته های بیمار را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد تا در صورتی که برخی از خواسته های بیمار قابل اجرا نبود دلیل منطقی برای او داشته باشد .
 • با دقت و حوصله به تمامی سوالات بیمار پاسخ دهد.

 انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

ویژگی بینی های استخوانی

به طور کلی بینی افراد به دو دسته کلی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که بینی استخوانی همان طور که از نامش پیدا است حالت استخوانی دارد و استخوان و غضروف زیادی زیر پوست آن ها قرار گرفت است ، استخوان این نوع از بینی ها بسیار محکم می باشد و از مقاومت زیادی برخوردار است ، بینی های استخوانی دارای قوز هستند و از نیم رخ به خوبی این قوز ها قابل مشاهده می باشد .

بینی های استخوانی بر خلاف بینی های از نوع گوشتی که پوست زخیمی را دارند دارای پوستی نازک می باشند و همین کار موجب در تسهیل روند جراحی بینی می شود . یکی از مهم ترین نکاتی که بسیاری از جراحان بینی به آن اذعان دارند این است که جراحی های بینی استخوانی به مراتب نسبت به جراحی بینی استخوانی آسان تر می باشد و نتیجه بهتری را برای افراد به همراه دارد . از مهم ترین تفاوت هایی که بینی جراحی بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد روند عمل و نتیجه عمل جراحی می باشد ، جراحی بینی های گوشتی باید توسط یک جراح بینی با تجربه صورت گیرد چرا که غضروف بینی ضعیف تر می باشد و عمل کردن آن به همین دلیل کمی سخت تر می باشد .

علت قوز و برآمدگی بینی چیست؟

به طور کلی قوز و یا برآمدگی بینی بستگی به عوامل ارثی و عوامل محیطی دارد که در ادامه شما را با آن ها بیشتر آشنا خواهیم کرد .

 • عوامل ارثی: داشتن بینی های استخوانی و غضروفی ممکن است ژنتیکی و یا مادر زادی باشد که با رسیدن سن بلوغ بزرگی بینی بیشتر خود را روی صورت افراد نشان دهد .
 • عوامل محیطی: به طور کلی دلایل مختلفی مانند تصادف و ورزش می توانند منجر به شکستگی بینی شوند. اگر چنین مشکلی ایجاد شد، ممکن است برای فرد مشکلات تنفسی و ظاهری به همراه داشته باشد.

روند جراحی بینی استخوانی 

در روند جراحی بینی استخوانی حتما باید بینی افراد برش خورده تا جراح به نواحی استخوانی دسترسی کاملی را پیدا ، زمانی که برش روی سطح پوست انجام شد پزشک به راحتی می تواند استخوان اضافی روی بینی را برمی دارد و سپس کناره های بینی را به هم نزدیک کرده و سپس بخیه بزند .

بر اساس نوع بینی و نتیجه مورد انتظار از عمل بینی جراحی ، جراح بینی به دو شکل باز و بسته انجام می شود که در ادامه شما را با این دو روش آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

جراحی بینی به روش باز: این روش از عمل جراحی بینی برای مواقعی کاربرد دارد که فرد می خواهد تغییرات اساسی روی بینی ایجاد کند ، در واقع جراح بینی با برش بر روی تیغه و پره ها می تواند آناتومی بینی را به شکل کامل ببیند تا روی آن کار کند ، این روش از جراحی بینی یک ویژگی دارد و آن هم این است که جراح روی غضروف و ساختار بینی تسلط کامل خواهد داشت و همین موضوع موجب می شود تا دقت در جراحی بینی بالاتر رود .

روند جراحی بینی استخوانی 

جراحی بینی به روش بسته: در عمل جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی بینی افراد ایجاد نمی شود و تمامی برش ها از داخل ایجاد شده و مانند روش های قبل ، غضروف و استخوان بینی جدا می شوند و از ویژگی های این مدل جراحی ایجاد نشدن هیچ نوعی برشی روی تیغه بینی است ، همین ویژگی ها موجب می شود تا بینی تورم کمی را بعد از عمل داشته باشند و در آخر روند بهبودی نیز تسریع می شود .

در انتهای صحبتمان باید گفت که تصمیم گیرنده نهایی پزشک است و او انتخاب می کند که کدام روش جراحی برای شما مناسب تر است .

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی

یکی از بیشترین و پر تکرار ترین سوالاتی که تقریبا تمامی افراد تصمیم دارند به جراحی بینی دست بزنند این سوال را مطرح می کنند این است که بهترین مدل جراحی بینی استخوانی کدام می باشد ، برای پاسخ به این سوال باید بسیاری از نکات را لحاظ کنید تا بتوانید به پاسخ آن برسید .

اول اینکه بهترین مدل بینی این نمی باشد که همه به سمت آن بروند و بخواهند به آن مدل خاص عمل کنند بلکه بهترین مدل بینی باید بر اساس شرایط فردی و نیز آناتومی صورت شما تعیین شود ، در واقع با توجه به شکل های مختلف صورت گاهی افراد صورت های کشیده ای دارند اما گاهی اوقات صورت افراد گرد و چاق می باشد و باید با در نظر گرفتن حالت کلی صورت افراد بهترین مدل برای آن ها مشخص شود .

به همین دلیل برای مثال مدل عروسکی جراحی بینی فانتزی ممکن است که به صورت فردی بیاید و بهترین نما را در آن ها ایجاد کند اما در فردی دیگر خیر ، این مدل عروسکی در صورت دیگری ممکن است بسیار نا متناسب و نا زیبا باشد . پس اولین معیار برای انتخاب بهترین مدل مد نظر قرار دادن این نکته است.

در مواردی دیگر نیز با توجه به شکل و آناتومی بینی نمی توانید نوعی از بینی را برای خود توقع داشته باشید زیرا که شکل کلی بینی این امکان را برای شما فراهم نمی کند که پزشک نتیجه مورد انتظار شما را فراهم کند پس باید این مساله را هم در نظر بگیرید . به طور کلی بهترین مدل بینی باید در جلسات مشاوره ای که با پزشک دارید مشخص شود.

طول مدت جراحی بینی

اگر بخواهیم برای عمل زیبایی جراحی بینی مدت زمانی را تعیین کنیم باید بگوییم که عمل بینی زمان مشخصی را ندارد چرا که نوع ساختار بینی و تغییرات آن بستگی دارد ولی معمولا بین 1 تا 2 ساعت زمان می برد ، همچنین اگر بیمار بعد از عمل جراحی مشکل خاصی را نداشته باشد همان روز مرخص می شود .

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

به طور کلی قبل از انجام هر عمل جراحی یک سری اقدامات باید انجام شود تا نتیجه مطلوبی را برای افراد داشته باشد .

 • قبل از جراحی عمل بینی در جلسه مشاوره حتما از انتظارات خود با پزشک صحبت کنید.
 • اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • قبل از جراحی بینی جراح آزمایشاتی را برای شما تجویز می کند که حتما باید آن ها را انجام دهید و نهایتا نتیجه آن ها را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • 2 هفته قبل از انجام عمل جراحی بینی مصرف آسپرین و بروفن را حتما قطع کنید چرا که موجب افزایش خونریزی در روز عمل می شود.
 • 2 هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات، مشروبات الکلی را قطع کنید چرا که اکسیژن رسانی به خون را مختل می کند.
 • روز عمل حتما باید ناشتا به کلینیک مراجعه کنید.
 • خانم ها در روز عمل نباید هیچ آرایشی روی صورت داشته باشند. همچنین آقایان نیز باید ریش و سبیل خود را کوتاه کنند.
 • در روز عمل حتما یک نفر به عنوان همراه کنار شما باشد. همچنین نیم ساعت قبل از جراحی در کلینیک حضور داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • داروهایی که توسط جراح برای کاهش درد و تورم تجویز شده است را باید حتما به موقع مصرف کنید. علاوه براین موارد استفاده از کمپرس یخ نیز بسیار موثر است.
 • مصرف نمک و ادویه های تند را بعد از جراحی کاهش دهید چرا که تورم بینی را بیشتر می کند.
 • بعد از جراحی حتما به مدت 10 روز الی دو هفته استراحت داشته باشید.
 • در زمان خواب حتما به این نکته توجه داشته باشید که بینی به بالش برخورد نداشته باشد، بهترین حالت خواب به پشت (طاق باز) می باشد.
 • حتما می بایست در زمان استراحت، سر بالاتر از بدن باشد (به کمک دو بالش) چرا که این کار منجر به بهبود جریان خون می شود، همچنین کبودی و تورم بعد از عمل را کاهش می دهد.
 • دو هفته بعد از جراحی از عطسه و فین کردن با دهان بسته اجتناب کنید چرا که مخاط بینی را تحت فشار قرار می دهد.
 • بعد از جراحی به هیچ وجه غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند را مصرف نکنید.
 • در زمان مسواک زدن حتما از مسواک نرم استفاده کنید و به هیچ وجه به لب بالایی خود فشار وارد نکنید.
 • تا یک ماه بعد از عمل جراحی بینی از عینک زدن خودداری کنید، اگر در دید خود دچار مشکل هستید از لنز استفاده کنید.
 • 2 هفته بعد از عمل جراحی بینی از مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی خودداری کنید چرا که روند بهبودی را کند تر می کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

عوارض جراحی بینی استخوانی

این موضوع را می توان گفت که هر نوع از عمل های جراحی از عوارضی برخوردار می باشد که عمل جراحی بینی جزء کم ریسک ترین عمل های جراحی به حساب می آید ، برخی از مشکلاتی که در عمل جراحی بینی ممکن است ایجاد شود واکنش به داروی بیهوشی ، خونریزی ، عفونت و تجمع خون زیر پوست می باشد . انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد می تواند این عوارض را به حداقل خود برساند ، البته باید به این نکته هم اشاره کرد که مراقبت های قبل و بعد از جراحی به کاهش این عوارض کمک بسیاری را می کند ، در ادامه شما را با عوارض کوتاه مدت عمل جراحی بینی استخوانی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • درد بعد از عمل: در عمل جراحی بینی استخوانی ، استخوان و غضروف افراد تراشیده می شود و به همین دلیل کاملا طبیعی می باشد که بعد از انجام عمل احساس درد داشته باشید ، این مشکل با مصرف مسکن کاملا قابل کنترل می باشد .
 • تورم: در روز های ابتدایی عمل جراحی بینی تورم در ناحیه چشم و بینی بیشتر دیده می شود ولی بعد از گذشت 2 هفته بعد از انجام عمل جراحی میزان این تورم کاهش پیدا می کند ، البته که یک سال طول می کشد تا نتیجه عمل کاملا مشخص شود.
 • کبودی: این مشکل بیشتر برای بینی های استخوانی اتفاق می افتد که به حساسیت بیمار و عمل جراحی کاملا بستگی دارد ، کبودی ها بیشتر از ناحیه چشم می باشند و حداقل تا 10 روز طول می کشد که کامل از بین برود.

آیا جراحی بینی استخوانی برگشت پذیر است؟

شاید برای برخی این سوال پیش آمده باشد که آیا جراحی بینی استخوانی برای افراد برگشت پذیر است یا خیر ؟ در جواب به این افراد باید گفت که بازگشت قوز و برآمدگی بینی خیلی کم برای افراد پیش می آید ولی نباید به هیچ عنوان بعد از انجام عمل جراحی ضربه ای به بینی وارد شود ، همچنین در دوران بهبودی حتما بر روی بینی های خود چسب بزنید و به پهلو بخوابید ، رعایت این نکات می تواند منجر شود تا دوره بهبود شما کوتاه تر شود و نتیجه مطلوبی را برای افراد به همراه داشته باشد .

هزینه جراحی بینی استخوانی

به طور کلی درباره عمل جراحی بینی استخوانی نمی توان هزینه ای را مشخص کرد ، با انجام معاینات و جلسات مشاوره هزینه برای افراد کاملا مشخص می شود ، هزینه جراحی بینی به موارد زیر بستگی دارد :

 • میزان تخصص جراح و مهارت او
 • بینی بیمار و مشکلات آن
 • هزینه دستیاران از جمله متخصص بیهوشی
 • هزینه بیمارستان و محل جراحی
 • هزینه های جانبی مانند عکس آتلیه پیش از جراحی، هزینه آزمایش خون و …
 • آزمایشات اولیه
 • دستمزد جراح
 • داروهای بعد از عمل
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک

و بسیاری از موارد دیگر دارد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

غذاهای مجاز بعد از عمل بینی کدامند؟

 • پوره، سوپ و فرنی و دیگر غذاهای نرم: به دلیل فشار نیاوردن به عضلات صورت و بینی
 • میوه ها و سبزیجات برای جلوگیری از یبوست و فشار آمدن به بینی
 • مواد پروتئینی از جمله گوشت، تخم مرغ و ماهی برای کاهش دوران نقاهت
 • آبمیوه های طبیعی و مایعات

کلام آخر 

همان طور که می دانید بسیاری از افراد در دنیا دارای بینی های استخوانی می باشند که به هر دلیلی مانند بزرگ بودن بینی ها ، افتادگی نوک بینی و وجود قوز از ظاهر دماغ خود راضی نمی باشند و به همین دلیل این تصمیم را می گیرند که نزد بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد عمل جراحی بینی خود را انجام دهند ، این عمل جراحی نیاز به تخصص و تبحر بسیار بالای فوق تخصص جراحی پلاستیک دارد ، زیرا در غیر این صورت نه تنها عیب های ظاهری بینی کاملا برطرف نمی شود بلکه ممکن است که افراد علاوه بر نداشتن رضایت از نتیجه عمل جراحی خود دچار عوارض متعدد دیگری هم می شوند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)