هزینه جراحی بینی در سال 1402

  • خانه
  • -
  • وبلاگ
  • -
  • هزینه جراحی بینی در سال 1402
 هزینه جراحی بینی در سال 1402

این روزها از رینوپلاستی تحت عنوان عمل بینی نیز یاد می کنند. جراحی بینی در دسته عمل هایی قرار می گیرد که به کلی اندازه و شکل بینی را تغییر می دهد. با این وجود روش دقیق جراحی با توجه به شکل بینی شما متفاوت خواهد بود. علاوه بر این هزینه جراحی بینی نیز با توجه به شکل طبیعی بینی شما یا نحوه جراحی می تواند تغییر کند. در طول انجام جراحی بینی پزشک غضروف بینی را تغییر می دهد. به علاوه این امکان وجود دارد که در طول انجام عمل، استخوان بینی نیز تغییر کند. برخلاف تصور اشتباه بیشتر مردم، انجام عمل بینی فقط برای زیبایی نیست بنابراین رفع ایرادات و برطرف کردن مشکلات بینی نیز، از مهمترین دلایلی هستند که می توانند موجب انجام عمل زیبایی شوند. با انجام رینوپلاستی می توان تیغه بینی را اصلاح کرد یا تنفس را بهتر نمود. با این حساب با استفاده از عمل زیبایی بینی می توان آسیب های ناشی از ضربه، برداشتن شکاف کام و … را اصلاح کرد. با ایجاد تغییرات مختلف در ساختار بینی، اعتماد به نفس شخص نیز افزایش پیدا می کند چرا که برداشتن برآمدگی روی بینی، صاف شدن بینی، باریک کردن پل بینی، تغییر اندازه سوراخ ها و … می توانند ظاهر شخص را به کلی تغییر دهند. نوع دیگری از جراحی بینی نیز وجود دارد که به اصلاح بینی می پردازد. در این نوع از جراحی، بیمار قبلا تجربه عمل را داشته است اما از نتیجه کار ناراضی می باشد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی

امروزه یکی از مهمترین دغدغه بیماران میزان هزینه جراحی بینی می باشد. میزان هزینه این جراحی با توجه به شرایط شما بسیار متفاوت است. بنابراین عوامل بسیاری می توانند در میزان هزینه جراحی تاثیر گذار باشند. در ادامه برخی از عواملی که ممکن است بر کل مبلغ پرداختی شما تاثیر داشته باشد را بررسی می کنیم.

نوع بیمه شما

امروزه هزینه جراحی بینی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. بنابراین بر اساس سیاست های حال حاضر، نمی توان روی سازمان های بیمه حساب باز کرد. این در حالی است که برخی از جراحی ها نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. به عنوان مثال بعضی از جراحی های ترمیمی، تحت پوشش بیمه هستند چرا که گاهی اوقات موجب برطرف شدن یک مشکل جدی خواهند شد. در این شرایط شما هزینه کمتری را برای انجام عمل پرداخت خواهید کرد. با این حال ذکر این نکته الزامی است که باید پیش از عمل، مواردی که تحت پوشش قرار می گیرند را بررسی نمایید.

هزینه جراحی بینی

تاثیر نوع عمل در هزینه جراحی بینی

با توجه به عواملی مانند ژنتیک، شکل بینی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد بنابراین جراحی بینی می تواند چالش های زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. جراحی بینی های بزرگ یا پر از ایراد، هزینه های بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. جراحی اصلاحی به عنوان یک عمل جراحی پیچیده شناخته می شود که هزینه زیادی دارد. علاوه بر این انجام عمل های پیچیده، به زمان و تخصص بیشتری نیاز خواهد داشت. در این شرایط شما باید برای انجام جراحی، هزینه بیشتری را پرداخت کنید. در عین حال انجام دادن سپتوپلاستی هزینه کمتری را به همراه خواهد داشت. زیرا سپتوم بین سوراخ های بینی صاف شده و انجام عمل چندان دشوار نخواهد بود.

نوع بیهوشی مورد استفاده در جراحی بینی

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهایی که باید پیش از انجام جراحی به آن توجه کنیم، نوع بیهوشی مورد استفاده و مدت زمان انجام جراحی است. استفاده از بیهوشی عمومی در مقایسه با بی حسی موضعی، گران تر خواهد بود. زیرا بیهوشی عمومی ریسک بیشتری را به همراه خواهد داشت. این در حالی است که بی حسی راحت بوده و به رعایت فاکتور های زیادی احتیاج نخواهد داشت. علاوه بر این، هزینه های بیهوشی معمولاً بر اساس مدت زمان بیهوشی، محاسبه می شوند. با این حساب هرچه مدت زمان جراحی بیشتر باشد، هزینه جراحی نیز افزایش می یابد.

اهمیت محل انجام جراحی

مثل انجام تمام خدمات پزشکی، هزینه جراحی بینی نیز با توجه به کشور یا شهر مورد نظر، تجربه و مهارت پزشک یا بیمارستان و محل انجام جراحی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال یک جراح بینی در شهر بزرگ یا کشور پیشرفته، بیشتر از یک جراح در یک شهر کوچک هزینه جراحی دریافت می کند.

تجربه و شهرت جراح

سابقه جراح یا شهرت او یکی از مهمترین عواملی است که موجب افزایش هزینه جراحی بینی می شود. یک جراح بسیار معتبر با چندین دهه تجربه و سابقه کار، هزینه بیشتری نسبت به سایر پزشکان دریافت می کند بنابراین انتخاب یک جراح پلاستیک دارای مجوز و کاربلد، اهمیت زیادی خواهد داشت. با این حال در یک جمع بندی نهایی می توان گفت که در حال حاضر مبلغ مشخصی برای انجام جراحی بینی وجود ندارد. بنابراین بهتر است بیمار پیش از انجام عمل با پزشک مشورت نموده و اطلاعات لازم را در این خصوص کسب کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)